Nikon, “DSLR” fotoğraf makinesi tarafında artık yolun sonuna geldiNikon DSLR LOG Tasarım

Görüntüleme devi Nikon, DSLR fotoğraf makinesi tarafında yolun sonuna gelmiş durumda. Artık odak nokta aynasızlar olacak.

Nikon, birçok rakibi gibi aynasız fotoğraf makinesi dönüşümünün merkezinde yer aldı. Canon ile beraber bu alana biraz geç adım atan firma, geleceğin burada olduğunu biliyor ve bu yüzden yeni DSLR fotoğraf makineleri üzerinde çalışmayacaklarını belirtiyor. Satışa çıkmış DSLR modellerini destekleyecek ve güncel modelleri de bir süre daha üretmeye devam edecek şirket, pazara artık yeni bir DSLR ise sunmayacak. Hazırladığı aynasız fotoğraf makinesi modelleri ile artık alt seviyeden üst seviyeye kadar herkesin ihtiyacını karşılayacak bir çözüm sunan ve bu tarafa yönelik lens gamını da ciddi şekilde artıran firma, DSLR tarafına 1999 yılında başlamıştı. Bundan önce ise firmadan çok sayıda SLR fotoğraf makinesi gelmişti.

Nikon’un aldığı karar hemen herkes tarafından olumlu karşılanıyor. Artık gerçekten DSLR fotoğraf makinelerine ihtiyacımız bulunmuyor. Daha hafif ve çok daha yetenekli aynasız fotoğraf makinesi modelleri varken eski teknolojide devam etmenin bir anlamı bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynasız fotoğraf makinesi modelleri isimde de geçtiği üzere DSLR’lardan farklı olarak bir aynaya sahip değiller ve bu açıdan optik değil elektronik vizör kullanıyorlar. Ayna mekanizması çıktığı için daha ufak ve hafif tasarlanan aynasızlar, daha uzun ömürlü ve birçok kalemde çok daha hızlılar.

Nikon gelişmesi yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

Read More