Netflix’de kadınların lider olduğu 5 dizi

Bu haberimizde sizlerle kadınların daha ön planda olduğu içerikleri paylaşacağız


Kimi zaman erkeklerin azınlıkta olduğu bir Vahşi Batı kasabasını ziyaret edeceğiz ( Godless’ta ), bir yırtıcıyı takip eden dedektiflerle birlikte gezineceğiz ( Unbelievable’da ) veya bir zaman döngüsüne sıkışmış bir New Yorklu ile parti yapacağız. ( Russian Doll ).

İşte sizler için seçtiğimiz kadınların lider olduğu 5 Netflix dizisi

Alias Grace

1800’lerin Kanada’sında iki kişiyi öldürmekle suçlanan İrlandalı göçmen Grace Marks bir psikiyatr ile görüşür ve ondan gerçekten kendisine lakap takılmış Grace Marks’ın “ünlü katil” olup olmadığına karar vermesi istenir. Margaret Atwood romanından uyarlanmıştır.

Godless

Erkeklerin maden kazasında öldüğü ve çoğunlukla kadınlar tarafından yönetilen bir kasabaya günün birinde bir kanun kaçağı sığınır. Köylüler ise kaçağı kurtarmak için bir çete lideri ile hesaplaşmaya hazırdır.

Russian Doll

Bu kara komedide, 36 yaşına giren Nadia, sürekli olarak aynı geceyi yaşıyor. İyi tarafı: Bugün onun doğum günü! Kötü yanı: Gün her zaman onun ölümüyle sonlanıyor.

Unbelievable

Polis memurları tarafından inandırıcı olmadığı gerekçesiyle görevden alınan cinsel saldırıdan kurtulan Marie, iki inatçı polis davayı çözdüğünde haklı çıkar

Read More

Yorum yapın