Netflix, yerli içeriği “Uysallar” için tarihi verdi, fragman yayınladıNetflix Uysallar

Netflix, Hakan Günday’ın kaleminden, Onur Saylak’ın gözünden anlatılan sekiz bölümlük komedi Uysallar için yayın tarihini duyurdu.

Ben en son ne zaman mutluydum?” mottolu sekiz bölümlük disfonksiyonel aile kara komedisi Uysallar, 30 Mart tarihinde Netflix’te olacak. İçerik hakkında Netflix Türkiye’den gelen resmî açıklama tam olarak şöyle: “İçerik; 2020 yılında çarpık kentsel dönüşümlü İstanbul’un keşfedilmemiş sokaklarında ve yükselmeye devam eden plaza, rezidanslarında geçen, üst orta sınıf mimar Oktay Uysal’ın ve onun geniş sayılabilecek ailesinin kim olduğunu sorgulama ve uyanış hikayesidir. Uysal ailesi ideal bir aile gibi gözükebilir, ancak her birinin birbirinden gizlediği ikili hayatları vardır.

Aile üyeleri birbirlerinden habersiz, hayal ettikleri hayatları yaşarken, onların trajik, komik ve karanlık yanlarıyla tanışırız. Uysallar, arka planda İstanbul’un tanımlanamayan şehir görselliğinde izleyiciye alternatif bir aile hikayesi sunarken aynı zamanda “ben en son ne zaman mutluydum?” diye sordurtacaktır.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dizi hakkında ayrıca şunlar da aktarıldı: “Başrollerini Öner Erkan (Oktay), Songül Öden (Nil), Haluk Bilginer (Berhudar), Uğur Yücel’in (Olcay) paylaştığı, oyuncu kadrosunda aynı zamanda Umut Yeşildağ (Ege), Nilay Yeral (Ece), Bilyana Jovanovska (Sofia), Serkan Altunorak (Suat), İbrahim Selim (Mert), Nezaket Erden’in (Yağmur) yer aldığı içeriğin yapımcılığını ise Ay Yapım üstleniyor.”

Netflix Uysallar yanında bu da ilginizi çekebilir: La Casa de Papel: Kore için çıkan tanıtım videosu

Read More