Netflix yeni özelliğini duyurdu: “Kategori Merkezi”

Netflix, bazı olumsuz gelişmeler ışığında gelişmeye devam ediyor. Bu sefer TV tarafı için Kategori Merkezi duyurusu yapıldı.

Bu yeni özellik için Netflix Türkiye resmi olarak şunları aktardı: “Araba kovalamacalarına içi giden bir aksiyon tutkunu musunuz? Yoksa durmadan ürkme ihtiyacı duyan bir korku meraklısı mı? Ya da daima espri arayan bir komedi düşkünü mü? Canınız hangisini isterse istesin sonu gelmeyen satırlar boyunca gezinmek veya arama yapmak üzere uzun uzadıya bir yapımın adını girmek kimsenin hoşuna gitmez. İşte tam da bu yüzden dünya çapındaki üyelerimiz tek bir yerden hem favori türlerini kolaylıkla bulsun hem de yeni film, dizi ve özel program kategorilerini keşfetsin diye televizyon menüsünde Kategori Merkezi adlı yeni bir özelliği kullanıma sunduk.”

Firma birçok kişinin hoşuna gidecek özellik için şunları da paylaştı: “Bugünden itibaren bu merkezi hem yetişkin hem de çocuk profillerinde sol menüde bulabilirsiniz. Burada düzenli olarak izlemeyi sevdiğiniz içeriklere dayalı olarak kişiselleştirilmiş Top 3 kategorinizi göreceksiniz. Bu yeni, sürükleyici deneyim, Dünya Günü veya Dünya Kadınlar Günü gibi önemli günleri kutlamak için derlenmiş koleksiyonlara da yer verecek. Ayrıca canınız farklı bir şeyler istediğinde kolaylıkla aradığınızı bulabilmeniz için anime, drama, çocuk ve aile gibi dünya çapında popüler kategoriler de burada kendine yer bulacak.”

“Bu Kategori Merkezi’ni, eski Kategoriler satırımızın zevklerinize göre uyarlanmış, izleyecek bir şeyler bulmayı çok daha basit ve eğlenceli hâle getiren daha canlı bir versiyonu olarak düşünebilirsiniz.” diyen Netflix, üye deneyimini geliştirme konusunda çalışmalarına devam edeceklerini de aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix, bu aralar 2022’nin ilk üç ayında 2021’in son üç ayına oranla 200 bin abone kaybetmesi ile gündemden düşmüyor. Son 10 yıldır ilk defa bir çeyrekte bir önceki çeyreğe oranla abone kaybeden firma, abone düşüşünün devam edeceğini de öngörüyor. Yapılan resmi açıklamaya göre şirketin abone kaybı ikinci çeyrekte tam 2 milyon seviyesine ulaşacak. Bu olumsuz tablonun arkasında sayıları artan güçlü rakipler, engellenmeye çalışılan hesap paylaşma ve özellikle fiyat artışları yer alıyor.

Örneğin Netflix Türkiye daha önce Temel paket için 26,99 TL, Standart paket için 40,99 TL, Özel paket içinse 54,99 TL alıyordu. Geçtiğimiz hafta itibarıyla ise fiyatlar değişti. Artık Temel paket 37,99 TL, Standart paket 57,99 TL, Özel paket ise tam 77,99 TL oldu.

Netflix Türkiye hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi

Read More