Netflix, öneri algoritması için getirdi: “Buna bayıldım!”Netflix

Alanının devlerinden Netflix, izlemeye dayalı öneri algoritmasını daha iyi hale getirmek adına “Buna Bayıldım!” seçeneğini getirdi.

Netflix içeriklerini izledikten sonra şimdiye kadar “bana göre değil” ya da “bunu sevdim” şeklinde değerlendirebiliyordunuz. Bunları yukarı ve aşağı parmak işaretleri ile simgeleştiren firma, bu sefer yan yana yukarıya bakan iki parmak üzerinden “Buna Bayıldım!” seçeneğini sunmaya başladı. Bu yeni seçenek, direkt olarak çok ama çok sevdiğiniz içerikleri belirtmeniz için getirilmiş durumda. Çok beğenilen içerikler ile güncellenecek algoritmayla sevebileceğiniz diğer içerikleri karşınıza daha iyi şeklide çıkarmak isteyen Netflix, aslında öneri konusunda alanın en iyilerinden ancak yine de süreci daha da yukarıya taşımak istiyor. Firma bu altyapıyı kendisi şöyle açıklıyor: “Sevmek ne kelime, bayıldım diyorsanız puanınızla bunu gösterebilirsiniz! Daha iyi öneriler almak için puan verin”

Netflix biliyorsunuz en son Türkiye merkezli fiyat artışı ile gündeme geldi. Daha önce Temel paket için 26,99 TL, Standart paket için 40,99 TL, Özel paket içinse 54,99 TL verilmesi gerekiyordu. Geçtiğimiz hafta itibarıyla ise fiyatlar değişti. Artık Temel paket 37,99 TL, Standart paket 57,99 TL, Özel paket ise tam 77,99 TL oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix Türkiye, yeni fiyatlar için için kısaca şunları aktardı: “Hem içerik sayımız her gün artıyor hem de en yüksek kalitede işler üretmeye devam ediyoruz. Fiyat politikamızı da buna göre ayarlıyoruz ve tüm ülkelerde farklı dönemlerde fiyat artışı yapıyoruz.”

Netflix Türkiye hamlesi yanında bu da ilginizi çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi

Read More