Netflix, iOS tarafında bir harici abonelik güncellemesi aldıNetflix LOG Tasarım

iOS ve aynı zamanda iPadOS için sunulan Netflix uygulaması, Apple’ın “reader” olarak geçen uygulamalara verdiği izin doğrultusunda bir güncelleme aldı.

Geçtiğimiz aylarda Apple tarafından atılan bir adım ciddi şekilde ses getirmişti ve bu adım direkt olarak Kindle, Netflix ve Spotify gibi servisleri ilgilendiriyordu. Bir güncellemeye giden Apple, “reader” olarak geçen bu servislerin iOS uygulamalarına resmi sitelerine gidiş için bir bağlantı eklemesine izin vereceklerini duyurdu. Örneğin Netflix, sınırlama nedeniyle şimdiye kadar iOS uygulamasında “Netflix’e uygulama içinden kaydolamazsınız. Bunun can sıkıcı olduğunun farkındayız. Kaydolduktan sonra geri gelip dizi ve film izlemeye başlayabilirsiniz” mesajını gösteriyordu. Artık abonelik için yine dışa çıkmak gerekiyor ancak en azından direkt olarak uygulama içerisinden kayıt sayfasına yönlendirme yapılabiliyor. Bu sistem sayesinde kişiler ve firmanın kendisi Apple’ın aboneliklerden aldığı komisyondan kaçabiliyor.

Netflix için kısa süre önce ağustos ayı içerikleri çıktı. Üzerinden geçmek adına 10 Ağustos tarihinde yerli film Gönül eklenecek, 5 Ağustos tarihinde merakla beklenen The Sandman dizisi için başlangıcı verilecek, 3 Ağustos tarihinde ise belgesel türünde Woodstock 99: Tam Bir Kaos platformdaki yerini alacak. 5 Ağustos tarihinde Ninja Kaplumbağalar’ın Yükselişi‘ni yayınlayacak firma, 10 Ağustos tarihinde Locke & Key için 3. Sezonu ekranlara getirecek. 12 Ağustos tarihinde Day Shift filmi çıkacak, 12 Ağustos tarihinde platformun kütüphanesi Never Have I Ever 3. sezon ile büyüyecek.

18 Ağustos tarihinde çocuklara yönelik He-Man ve Kâinatın Hakimleri için 3. sezonu paylaşacak firma, 19 Ağustos itibarıyla Echoes dizisi ile ses getirmeye çalışacak. Aynı tarihte aynı zamanda The Cuphead Show! için 2. kısım da izlenebilir olacak. 20 Ağustos tarihinde karşımıza Fullmetal Alchemist the Revenge of Scar filmi ile çıkacak Netflix, 25 Ağustos tarihinde belgesel türündeki Eğlenceli Tarih Dersleri‘nin 2. sezonunu platformda ekleyecek. 26 Ağustos tarihinde ise çoğu kişinin yüksek ihtimalle izlemeyeceği Boş Zaman isimli bir film çıkacak.

Netflix adımı yanında bu da ilginizi çekebilir: Huawei’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket

Read More