Netflix içerisinde ayırdığınız zamana değecek bazı dizi ve filmler

Açıklama: New York’un meşhur Lenox Hill Hastanesi’nde çalışan dört doktor, bu belgesel dizisinde özel hayatlarını hastalarına olan adanmışlıklarıyla dengelemeye çalışıyor.

13: Love, Death & Robots (Yabancı Çizgi Dizi / 2 Cilt / Devam Ediyor)

Açıklama: Korkunç yaratıklar, uğursuz sürprizler ve kara komedi bir arada. Tim Miller ve David Fincher imzalı bu animasyon öykü antolojisi, iş yerinde izlenmeyecek türden.

14: Formula 1: Drive to Survive (Yabancı Belgesel / 3 Sezon / Devam Ediyor)

Açıklama: Formula 1’in kıyasıya rekabetle dolu her sezonunda pilotlar, yöneticiler ve takım sahipleri, hayatı hem pistte hem de pist dışında hızlı yaşıyor.

15: Black Mirror (Yabancı Dizi / 5 Sezon / Bitti)

Açıklama: Bu bilimkurgu antolojisi dizisi, insanlığın en görkemli buluşlarının ve en karanlık içgüdülerinin zıtlaştığı karmaşık ve teknolojiyle dolu bir yakın geleceği konu alıyor.

16: Cerrahi Kesim (Yabancı Belgesel / 1 Sezon / Bitti)

Açıklama: Onlar kendi alanlarının filozofları, öykü anlatıcıları ve öncüleri. Bu ilham verici belgesel dizisinde dört cerrah, hayatlarından ve mesleklerinden içtenlikle bahsediyor.

17: Brooklyn Nine-Nine (Yabancı Dizi / 6 Sezon / Devam Ediyor)

Açıklama: Zeki ama toy Brooklynli dedektif Jake Peralta, ekibinin başına titiz bir yüzbaşının atanması üzerine kurallara uymayı ve bir takım oyuncusu olmayı öğrenmeye mecbur kalır.

18: The Crown (Yabancı Dizi / 4 Sezon / Devam Ediyor)

Açıklama: Tarihî gerçeklere dayanan bu dizi, hem Kraliçe 2. Elizabeth’in öyküsünü hem de saltanatını biçimlendiren siyasi ve kişisel olayları ekranlara taşıyor.

19: Ratched (Yabancı Dizi / 1 Sezon / Devam Ediyor)

Açıklama: 1947’de Mildred Ratched, önde gelen bir psikiyatri hastanesinde hemşire olarak çalışmaya başlar. Ancak şık görüntüsünün altında, giderek büyüyen bir karanlık gizlidir.

20: The Good Place (Yabancı Dizi / 4 Sezon / Bitti)

Açıklama: Bencil Eleanor Shellstrop, ölümünün ardından bir hata sonucunda İyi Yer’e gelir. Burada kalmaya kararlı olan Eleanor, daha iyi bir insan olmaya çalışır.

21: El Chapo (Yabancı Dizi / 3 Sezon / Bitti)

Açıklama: Bu dizi, kötü şöhretli Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquín “El Chapo” Guzmán’ın yükselişini, yakalanışını ve kaçışını anlatıyor.

22: When They See Us (Yabancı Dizi / 1 Sezon / Bitti)

Açıklama: Harlemli beş genç, haksız yere Central Park’taki vahşi bir saldırıyla suçlanınca kendilerini bir kâbusun içinde sıkışıp kalmış bulur. Gerçek hikâyeden uyarlandı.

23: The Umbrella Academy (Yabancı Dizi / 1 Sezon / Devam Ediyor)

Açıklama: Babalarının ölümüyle yeniden bir araya gelen sıra dışı yeteneklere sahip kardeşler, şaşırtıcı aile sırlarını ve insanlığı bekleyen yakın bir tehdidi açığa çıkarır.

24: Kirli Para (Yabancı Belgesel / 2 Sezon / Bitti)

Açıklama: Bu araştırmacı dizi, maaş günü kredilerinden emisyon testinde yapılan hilelere kadar kurumsal açgözlülük ve yozlaşmanın yol açtığı küstahça eylemleri açığa çıkarıyor.

25: Dark (Yabancı Dizi / 3 Sezon / Bitti)

Açıklama: Bir çocuğun kaybolması, dört aileyi hummalı bir cevap arayışına iter. Bu arayışları, üç nesli kapsayan akıl almaz bir gizemi ortaya çıkarmalarına neden olur.

26: Vikingler (Yabancı Dizi / 6 Sezon / Bitti)

Açıklama: Viking kahramanı Ragnar Lothbrok’un, ileriyi göremeyen, yetersiz bir lidere meydan okuyarak Norse sınırlarını nasıl genişlettiğini seyrettiğimiz gerçekçi bir dram.

27: The Last Dance (Yabancı Belgesel / 1 Sezon / Bitti)

Açıklama: Bu belgesel dizisi süperstar Michael Jordan’ın ve Chicago Bulls’un 90’lardaki yükselişini unutulmaz 97-98 sezonundan ilk kez yayınlanan görüntülerle gözler önüne seriyor.

28: The Haunting: Tepedeki Ev (Yabancı Dizi / 1 Sezon / Bitti)

Açıklama: Geçmiş ve günümüzden görüntülerle, dağılmış bir aile eski evlerinin akıldan çıkmayan anılarıyla ve onları o evden uzaklaştıran korkutucu olaylarla yüzleşir.

29: II. Dünya Savaşı’nın En Önemli Olayları (Renkli) (Yabancı Belgesel / 1 Sezon / Bitti)

Açıklama: Renkli çekimler içeren bu etkileyici belgesel dizisinde, Pearl Harbor saldırısından D-Day çıkarmasına kadar 2. Dünya Savaşı’nın en önemli olayları ele alınıyor.

30: Peaky Blinders (Yabancı Dizi / 5 Sezon / Devam Ediyor)

Açıklama: 1919 yılında İngiltere, Birmingham’daki bir suç çetesinin başında ne pahasına olursa olsun yükselmeyi kafasına koymuş, acımasız mafya babası Tommy Shelby vardır.

31: Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates (Yabancı Belgesel / 1 Sezon / Bitti)

Açıklama: Bill Gates’in zihnine bir yolculuk yapın. Milyarder iş adamı, kendisini etkileyen kişilerden ve kovalamaya devam ettiği cüretkâr hedeflerden bahsediyor.

32: Russian Doll (Yabancı Dizi / 1 Sezon / Devam Ediyor)

Açıklama: Nadia, sürekli ölmekte ve 36. doğum günü partisini tekrar yaşamaktadır. Gerçeküstü bir zaman döngüsünde sıkışıp kalmıştır ve fâni olduğu gerçeğiyle yüzleşmelidir.

33: Better Call Saul (Yabancı Dizi / 1 Sezon / Devam Ediyor)

Açıklama: Breaking Bad’in öncesini anlatan Emmy adayı dizide, ufak çaplı avukat Jimmy McGill’in ahlak yoksunu “hukuk adamı” Saul Goodman’a dönüşmesini izliyoruz.

34: Breaking Bad (Yabancı Dizi / 5 Sezon / Bitti)

Açıklama: Kanserden öleceğini öğrenen bir kimya öğretmeni, ailesinin geleceğini garanti altına almak için metamfetamin üretip satmak üzere eski bir öğrencisiyle kafa kafaya verir.

35: Gezegenimiz (Yabancı Belgesel / 1 Sezon / Bitti)

Açıklama: Muazzam bir içeriğe sahip olan bu çarpıcı belgeselde, gezegenimizin doğal güzelliğine şahit olurken iklim değişikliğinin tüm canlıları nasıl etkilediğini göreceksiniz.

36: Bodyguard (Yabancı Dizi / 1 Sezon / Bitti)

Açıklama: Bir terör saldırısının engellenmesine yardımcı olan savaş gazisi, katıldığı savaşın en önemli destekçilerinden biri olan politikacıyı koruma görevine atanır.

37: Narcos (Yabancı Dizi / 3 Sezon / Bitti)

Açıklama: Bu gangster dizisinde, Kolombiya’nın şiddet dolu ve güçlü uyuşturucu kartellerinin gerçek hikayesini izleyeceksiniz.

38: Sherlock (Yabancı Dizi / 4 Seri / Bitti)

Açıklama: Sir Arthur Conan Doyle’un sevilen gizemli hikayelerinin bu güncel versiyonunda, sıra dışı dedektif ipuçlarına ulaşmak için modern Londra sokaklarını arşınlıyor.

39: MINDHUNTER (Yabancı Dizi / 2 Sezon / Yarıda kaldı ancak yine de izlenebilir)

Açıklama: 1970’lerin sonunda iki FBI ajanı, cinayet psikolojisini araştırarak ve tamamıyla gerçek canilerle endişe verici bir yakınlık kurarak suç biliminde yeni ufuklar açar.

40: Zorba Nasıl Olunur? (Yabancı Belgesel / 1 Sezon / Bitti)

Açıklama: Her diktatör, demir yumrukla yönetmek için mutlak gücün el kitabını bilmek zorundadır. Bu alaycı belgesel dizisinde tarihin ünlü despotları size bunu kanıtlayacak.

En yukarıda da dediğimiz gibi Netflix içerisinde bunlardan başka çok güzel içerikler de yer alıyor. Ancak özellikle ilk defa bir Netflix aboneliği alan kişiler, yukarıdaki bu 40 farklı içerik ile oldukça iyi ve kaliteli zaman geçirebilir.

Read More