Netflix duyurdu: “Squid Game için 2. sezon geliyor”Netflix Squid Game

Yayınlandıktan sonra büyük bir patlama yapan Netflix dizisi Squid Game için ikinci sezon kesin olarak yolda bulunuyor.

Çıktığında platforma damgasını vuran dizilerden Squid Game, Netflix’in en çok izlenen içerikleri arasında yer alıyor. Hwang Dong-hyuk‘un tam 12 yıllık bekleyişinin ardından yayına giren ve gerçekten beklentileri aşan bir patlama yapan dizinin, kesin olarak ikinci sezonu da olacak. Aslında bu daha önce netleşen konu bugün artık yüzde 100 olarak resmiyete kavuştu. Netflix, resmî sitesinden “Yepyeni Bir Sezona Hazır Olun” başlıklı şu açıklamayı yaptı: “Geçtiğimiz yıl yayınlanan “Squid Game”in ilk sezonunu hayata geçirmek tam 12 yıl sürdü. Ancak “Squid Game” sadece 12 günde tüm zamanların en popüler Netflix dizisi olmayı başardı. “Squid Game”in senaristi, yönetmeni ve yapımcısı olarak, dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımıza sesleniyorum: Dizimizi izlediğiniz ve sevdiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Yakında, Gi-hun geri dönüyor. Gemi Aslanı da öyle. 2. sezona hazır olun. Ddakji oynatan takım elbiseli adamı tekrar görürseniz şaşırmayın. Ayrıca Young-hee’nin erkek arkadaşı Cheol-su ile tanışacaksınız. Yepyeni bir sezonda buluşmak üzere!

Hwang Dong-hyuk “Squid Game”in Yönetmeni, Senaristi ve Baş Yapımcısı”

Dizinin yeni sezonunun daha önce ancak 2024’ün sonunda çıkabileceği aktarılıyordu. Yukarıdaki açıklama ise yeni sezonun 2023 yılında gelebileceğini akıllara getiriyor.

Squid Game’in yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, geçtiğimiz yılın sonunda daha önce dizinin 3. sezonu için dahi Netflix’le görüşmeye başladıklarını açıklamıştı. İlk sezonunu başarısı ardından seriyi hemen bitirmeyecek ve bu kendisi için maddi açıdan çok mantıklı olan Netflix, son dönemde ciddi şekilde abone kaybediyor ve bunu önlemek için hit içeriklerini platformda güncel tutmak istiyor.

Bu arada geçtiğimiz aylarda gündeme geldiği üzere Squid Game’in yaratıcısından bir film de geliyor. Hwang Dong-hyuk, İtalyan yazar Umberto Eco’nun bir romanından esinlenerek senaryosunu yazdığı “Yaşlıları Öldürme Kulübü” filmi için kolları sıvadığını duyurdu. Aktarıldığı kadarıyla bu film Squid Game’e oranla çok daha fazla oranda şiddet içerecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Halen izlemeyenler için dizinin ilk sezonu için firma kendisi şunları aktarıyor: “Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, çocuk oyunlarında yarışmaları için aldıkları tuhaf daveti kabul eder. İçeride onları cazip bir ödül ve ölüm riski beklemektedir. Ölüm kalım oyunu başlıyor. Acaba hayatta kalıp 45,6 milyar won’luk ödülü kazanan kim olacak?”

Squid Game yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More