Netflix dizisi Stranger Things için 5. sezon çok geç kalabilir

Netflix, geçtiğimiz hafta merakla beklenen Stranger Things dizisi için 4. sezonu tamamladı. Peki 5. sezon ne zaman gelecek?

Stranger Things 4 sezon 1. kısım 27 Mayıs’ta çıktı, 2. kısım ise 1 Temmuz itibarıyla Netflix’in kütüphanesindeki yerini aldı. Twitter’dan gelen açıklamaya göre ise 4. sezonu hakkında 19 milyondan fazla Tweet atılan Stranger Things, 4. sezon ile kalmayacak, 5. sezon da gelecek. Ancak yeni sezon için daha çok beklenecek gibi görünüyor. Çünkü dizinin önemli ismi David Harbour’un açıklamasına göre 5. sezon için prodüksiyon çalışmaları 2023 yılında başlayacak. Buna bağlı olarak da yeni sezonun 2024 yılının ortasında geleceği belirtiliyor. Bu tarihlerde elbette bazı değişiklikler olabilir. Yaşanacak bazı durumlar nedeniyle çıkış daha ileriye atılabilir ya da geriye çekilebilir. Ancak iyimser tablo şu an kesinlikle 2024 yılına işaret ediyor.

Dizi kesinlikle Netflix’in en önemli serileri arasında yer alıyor ve son sezon birçok kişiyi şaşırtarak beklentileri aşıyor. Netflix’ten 4. sezon hakkında daha önce gelen resmî açıklama şöyle olmuştu: “Hawkins’e dehşet saçan ve büyük yıkıma sebep olan Starcourt Savaşı’ndan bu yana altı ay geçmiştir. Savaşın getirdiği sonuçlarla boğuşan dostlarımız, ilk kez birbirinden ayrı düşer.

Bir yandan da lise hayatının getirdiği karmaşaya göğüs geren arkadaşlar için işler hepten zorlaşmıştır. En savunmasız oldukları böylesi bir anda korkunç, doğaüstü bir tehdit ortaya çıkar. Bu tehdit, çözülmesi durumunda Baş Aşağı Dünya’nın etrafa saldığı dehşete son verebilecek tüyler ürperten bir sırrı da beraberinde getirir.

2016’da yayına girmesinden bu yana dünya çapında büyük ilgi gören Stranger Things 65’i aşkın ödül kazandı ve 175 ödüle aday gösterildi. Bu ödüller arasında Emmy ödülleri, Altın Küre ödülleri, Grammy’ler, SAG, DGA, PGA, WGA, BAFTA, bir Peabody Ödülü, AFI Yılın Dizisi ödülü, People’s Choice Ödülleri, MTV Film ve Televizyon Ödülü, Teen Choice Ödülleri ve diğer pek çok ödül bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En İyi Drama Dizisi dalında üç kez Emmy’ye aday gösterilen Stranger Things, Netflix’in en çok izlenen yapımlarından biri. 582 milyon saat izlenen 3. sezon, Netflix Top 10 listesinde En Popüler 2. İngilizce dizi oldu.

 Stranger Things’in yaratıcılığını Duffer Kardeşler, yapımını ise Monkey Massacre Productions ve 21 Laps Entertainment üstlendi. Dizide baş yapımcı olarak hizmet veren Duffer Kardeşler’e 21 Laps Entertainment’tan Shawn Levy ve Dan Cohen ile Iain Paterson ve Curtis Gwinn eşlik ediyor.”

Stranger Things 5. sezon yanında bu da ilginizi çekebilir: Netflix’in son dönemdeki en popüler filmi

Read More