Neden 15 Eylül 2022 kripto sektörü için tarihi bir gün olacak?


Ethereum ( ETH ) kurucu ortağı Vitalik Buterin, merakla beklenen Merge yükseltmesi için gözden geçirilmiş olası bir tarih yayınladı. Buterin 12 Ağustos’ta yayınlanan bir tweet’te, geliştiricilerin kendisi için kalan hash sayısını sabitlediğini belirtti; bu nedenle, ”geçiş 15 Eylül civarında gerçekleşebilir” sözlerine yer verdi.

Neden 15 Eylül 2022 kripto sektörü için tarihi bir gün olacak?

Ethereum geliştiricileri daha önce Hisse Kanıtı ( PoS ) mekanizmasına geçişin 19 Eylül’de gerçekleşebileceğini tahmin etmişti.

Neden 15 Eylül 2022 kripto sektörü için tarihi bir gün olacak? - Resim : 1

Ethereum TTD grafiği. Kaynak: bordel.wtf

Buterin’in konu ile ilgili açıklamasının tam metni şu şekilde; “Bu, ethereum PoW ağının artık benim için kalan (kabaca) sabit sayıda karmaya sahip olduğu anlamına geliyor. bordel.wtf , kesin tarih hash oranına bağlı olsa da, Birleşmenin 15 Eylül civarında gerçekleşeceğini tahmin ediyorum”

Birleştirme provası yapıldı

Ethereum geliştiricilerinin 10 Ağustos’ta Birleştirme için üçüncü ve son test ortamı ağını (testnet) başarıyla gerçekleştirmeyi başardığını belirtmekte fayda var. ‘Goerli’ olarak tanımlanan yükseltme, Birleşme’nin kostümlü provası olarak kabul ediliyor.

Ethereum ağdaki madenciliği ortadan kaldırmaya çalışırken bile, blok zincirindeki birkaç oyuncunun, İş Kanıtı (PoW) durumunu korumak için bir çatalı seçebilecekleri spekülasyonuyla yükseltmeye karşı çıktığını belirtmekte fayda var. 

Ancak Buterin, madencilere Ethereum Classic (ETC) gibi diğer ilgili ekosistemlere geçmelerini tavsiye etti. Ayrıca Buterin, bir çatalın Ethereum ekosistemine önemli ölçüde zarar vermeyeceğine inanıyor.

Aynı zamanda, Ethereum’un en büyük ikinci madencilik havuzu olan f2Pool, Merge yükseltmesini destekleme konusundaki nihai kararın madencilik topluluğuna bağlı olduğunu savundu.

Genel olarak, Merge yükseltmesi Ethereum için anıtsal kabul edilirken, analistler ikinci sıradaki kripto için yükseliş görünümü öngörüyor.

Read More

Yorum yapın