n11’in Getir tarafına devrine Rekabet Kurulu onay verdiGetir n11

Türkiye’nin iki önemli ismi n11 ve Getir, uzun zaman gündeme gelen devir konusunda Rekabet Kurulu’ndan onay aldı.

Ortaya çıktığı kadarıyla n11.com’un Getir’e devrine Rakabet Kurulu’ndan onay çıktı. Kurumun hisselerinin bir kısmının sermaye artırımı yoluyla satın alınması işlemine onay verildi. Rekabet Kurumu’nun internet sitesinde yer alan kurul kararlarında tam olarak, “Getir Perakende Lojistik AŞ’nin, Doğuş Planet Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri AŞ (n11.com) hisselerinin belirli bir kısmını sermaye artırımı yoluyla Doğuş Holding AŞ ve SK Planet Co., Ltd.’den devralması işlemine izin verildi” denildi.

Sadece Türkiye’de de değil artık birçok büyük yurt dışı şehrinde de hizmet veren Getir, büyümesini hız kesmeden devam ettiriyor. Bilmeyenler için firma Türkiye’nin ilk Unicor’u konumunda da yer alıyor. Unicorn girişimlerin ya da şirketlerin özelliği değerlerinin 1 milyar dolar veya daha fazla olması.

N11 de ufak bir firma değil. Doğuş Grubu’yla Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Group’un ortaklığında Mart 2013’te kurulan n11.com, 20 milyondan fazla ürün ve 270 binden fazla iş ortağını 23 milyondan fazla kullanıcıyla buluşturuyor.

İlginizi Çekebilir: Gündemden düşmeyen insansı robot Ameca

Read More