Mutlaka izlemeniz gereken en iyi 10 Netflix içeriği

Netflix’te yeni olun, ister uzun süreli bir abone olun, her Netflix abonesinin izlemesi gereken en iyi 10 diziyi sizler için araştırdık.


Aksiyon dizileri, drama dizileri, komedi dizileri ve diğerlerini de kapsayan bu listede sizi farklı türlerden oluşan bir yelpazeye götüreceğiz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki bu liste yalnızca İngilizce dilinde konuşulan dizileri içeriyor. Netflix’te bu 10 dizi dışında bir sürü harika dizi elbette var ama biz sadece çok konuşulan ve çok izlenen 10 diziyi belirlemeye çalıştık,

İşte Ocak 2022’de en iyi seçilen 10 Netflix dizisi:

10. Love, Death & Robots

Mevcut Sezonlar: 2

Ağ: Netflix

Tür: Animasyon Drama

Gösterisi Durumu: Devam Ediyor

   Antoloji dizinizi seviyorsanız, Love, Death & Robots’u hemen listenize ekleyin. On altı bölümden oluşan ilk sezon, her biri farklı animasyon stiline ve büyük ölçüde farklı bilimkurgu içerikli hikayeye sahip.

İlk sezonun yapımcılığını David Fincher üstleniyor, bu da ekstra bir avantaj, ancak ikinci sezon, her biri yaklaşık 10 dakikada kolayca sindirilebilen daha fantastik hikayelerle devam ediyor.

9. The Crown

Mevcut sezonlar: 4

Ağ: Netflix

Tür: Tarihi Drama

Gösteri durumu: Devam ediyor

The Crown, Kasım 2016’da yayınlanan ve Kraliçe II. Elizabeth’in hayatı ve saltanatına odaklanan bir Netflix orijinalidir. İlk sezonda, Kraliçe 25 yaşında, yeni evlenmiş ve yakında Britanya İmparatorluğunun Hükümdarı olacak… Gösteri, muhteşem oyunculuğu, senaryosu ve ayrıntılara gösterdiği özen nedeniyle dizi oldukça övgü aldı.

156.000.000 $ tahmini bütçeyle Netflix’in şimdiye kadar üretilmiş en pahalı dizilerinden biridir.

8. Lucifer

Mevcut sezonlar: 5

Ağ: FOX / Netflix

Tür: Drama

Gösteri durumu: 6. sezonla bitiyor

Lucifer’in satın alınması, Netflix tarihindeki en büyük ve en başarılı olaylarından biriydi.

FOX’ta üç sezon yayınlanan dizi, Netflix’in taşıdığı yurt dışında popülerdi. ABD’deki zayıf izleyici kitlesi nedeniyle şok iptalinden sonra, Netflix şovu devraldı ve gerisi tarih oldu.

Dizi, bir kulüp açmak için Los Angeles’a taşınan şeytan hakkında ve bu şeytan bir cinayet masası dedektifiyle ilişki kurar. 

Bol bilgi, kötü adamlar ve harika oyunculuk içeren canlı bir seri.

7. Narcos / Narcos: Meksika

Mevcut Sezonlar: 6

Ağ: Netflix

Tür: Drama

Gösteri durumu: Bitti

Dizi, Netflix’e ilk geldiğinden bu yana, ilk iki sezonu yalnızca kötü şöhretli uyuşturucu baronu Pablo Escobar’a odaklanıyordu.

Üçüncü sezon ve gelecek dördüncü sezon, hem diğer uyuşturucu baronlarına hem de uyuşturucu kartellerine odaklanacak. Dizi iyi hazırlanmış ve genellikle gerçeğin ötesinde dramatize edilmiş olsa da, çoğu kişinin yabancı olduğu bir dünyaya büyüleyici bir bakış açısı sağlıyor.

Read More

Yorum yapın