Motorola Edge 30 Ultra’nın özellikleri de tasarımı da sızdırıldı


Motorola, son zamanlarda piyasaya sürdüğü akıllı telefon modelleriyle hayli dikkat çeken bir isim. Hatta şirketin eski zamanlarına hızla döndüğünü iddia edenler bile var. Bu iddiaları destekleyen en önemli cihazlar ise, kuşkusuz geçtiğimiz günlerde tanıtılan Motorola X30 Pro ve Motorola Razr 3 modelleri. Ancak şirket tanıtımını yaptığı bu iki yeni süper amiral gemisi modeliyle yetinecek gibi durmuyor.

Geçtiğimiz günlerde duyurusu yapılan ve 8 Eylül’de gerçekleştirileceği ifade edilen tanıtım organizasyonunda hangi cihazların boy göstereceği resmi olarak açıklanmış değil. Ancak ünlü duyum hesabı @evleaks tarafından sabah saatlerinde yapılan bir paylaşım sayesinde, Motorola’nın bu organizasyonda Edge 30 Ultra modelini tanıtacağını öğrenmiş olduk. Üstelik söz konusu paylaşım bize sadece isim değil, telefonun tasarımı ve teknik özellikleri konularında da bilgi veriyor.

Motorola Edge 30 Ultra’nın özellikleri de tasarımı da sızdırıldı - Resim : 1

Motorola Edge 30 Ultra’nın özellikleri de tasarımı da sızdırıldı

Evan Blass’in iddialarına göre Motorola Edge 30 Ultra modeli 6,7 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde bir ekranla karşımıza çıkacak. Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alması beklenen telefonun arka yüzeyindeki 200MP + 50MP + 12MP’lik üçlü kamera kurulumu ve ön yüzeyindeki 60MP’lik selfie kamerası ise, en vurucu özellikleri olacak.

Elektriksel gücünü 4.610mAh’lık bataryasından alacak olan Motorola Edge 30 Ultra aynı zamanda 125W’a kadar hızlı şarj desteği sunacak ki bunun anlamı telefonu sadece 7 dakika şarjda tutarak 1 günlük kullanım ömrü kazanabileceksiniz. İşte böylesi üstün özelliklere sahip bir telefonun ne kadarlık bir fiyat etiketine sahip olacağı ise 3 gün sonra ortaya çıkacak.

Read More

Yorum yapın