Motorine yeni indirim! İşte bu akşamdan itibaren geçerli olacak fiyatlar


Brent petrol fiyatında yaşanan düşüşle birlikte akaryakıt fiyatlarında da değişimler başladı. Petrolün fiyatlarında yaşanan düşüşün ardından pompaya yansıyan indirimler de karşımıza çıkmaya başladı. Sektörden gelen bilgilere göre bu gece yapılacak olan ve pompaya yansıyan indirimle motorinin litre fiyatında 1 lira 55 kuruşluk bir düşüş gerçekleşecek.

Rusya Ukrayna savaşının patlak vermesi direkt olarak akaryakıt fiyatlarını kötü etkilemişti. Ancak şimdi brent petrol fiyatında düşüşlerin de başlamasıyla durum değişmeye başladı. Sektör kaynaklarından alınan bilgiye göre; 31 Mart 2022 itibarıyla motorinde 88 kuruş indirim bekleniyor.

Motorine yeni indirim! İşte bu akşamdan itibaren geçerli olacak fiyatlar

motorin indirim

Benzin grubunda ise fiyat değişikliğinin olmayacak diyebiliriz. Son indirimle birlikte motorinin litre fiyatı İstanbul’da 21,24 liraya gerilemiş olacak. Rusya ile Ukrayna arasındaki barış görüşmelerinden pozitif mesajlar çıkması ile ilk etapta 115 dolardan 104 dolara geriledi.

Dolar kurundaki yukarı yönlü seyir de aşağı doğru inmeye başladı. Bununla birlikte altın fiyatlarında da ciddi bir artış yaşanmıştı. Savaştan çıkabilecek olumlu her detay tüm fiyatlandırmalarım etkiliyor diyebiliriz. İlk olarak akaryakıt fiyatlarında görünen değişimler pozitif mesajların da ortaya çıkmasıyla olumlu yönde gelişme göstermeye başladı. Savaşın seyrinin gidişatı ile belli olacak akaryakıt fiyatları için önümüzdeki günlerde ne gelişmeler yaşanacak göreceğiz. 

Read More

Yorum yapın