Motorine gelen zam yok artık dedirtecek!


Akaryakıt fiyatlarına gelen zamların ardı arkası kesilmiyor. Motorine gelecek olan zam araç sahiplerinin canını sıkacak. Sektör kaynaklarının iddialarına göre motorine bu gece devasa bir zam gelecek. Zam, litrede 1,93 TL olarak kayıtlara geçecek.

Akaryakıt fiyatları brent petrolün fiyatının artmasıyla ciddi anlamda artıyor. Dolar kurunda yaşanan yükselmelerden de etkilenen akaryakıt fiyatları araç sahiplerinin canını sıkıyor. Türkiye’nin gündeminden düşmeyen akaryakıt zamlarına bir yenisi daha ekleniyor. Sektör kaynaklarından gelen bilgilere göre motorine bu geceden itibaren dev bir zam gelecek. Gelecek olan zam 2 lira civarında olacak.

Motorine gelen zam yok artık dedirtecek!

benzin zam

Edinilen bilgilere göre motorine bu gece yarısı itibarıyla 1 lira 93 kuruş zam gelecek. Söz konusu zammın pompaya doğrudan yansıması bekleniyor. Motorin zammının nakliye sektörünü de etkileyeceğini unutmamak gerek. Yani bu zamla sebzeden meyveye, teknolojik üründen mobilyaya kadar her türlü ürünün maliyeti artmış artacak. Bu gece yarısı itibarıyla gelecek zamlarla birlikte Türkiye’nin en büyük kentlerindeki motorin fiyatları aşağıdaki şekilde güncellenecek:

İstanbul Motorin: 27.82 TL Ankara Motorin: 27.93 TL İzmir ​Motorin: 27.94 TL. Şu an için benzin fiyatlarında bir değişim yok. Ancak dolar kuru bu şekilde artmaya devam ederse oraya da bir zam beklentisi gerçekleşebilir. Siz bu zamlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Read More

Yorum yapın