Moto G Stylus (2022) teknik özellikleri sızdırıldı!


Motorola bir Moto G Stylus (2022) üzerinde çalışıyor ve bu model sızdırmaya devam ediyor. Ortaya çıkan yeni sızıntılar ile birlikte telefonun birçok özelliği kendini göstermiş oldu. Gelin bu sızıntıların neler olduğuna yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Moto G Stylus (2022) teknik özellikleri sızdırıldı!

Bilindiği üzere Motorola bir Moto G Stylus (2022) üzerinde çalışıyor. Son olarak geçtiğimiz hafta Motorola Moto G Stylus (2022) modelinin render görüntüleri ortaya çıkmıştı. Bir süredir sızıntılar ile gündeme gelen Moto G Stylus (2022) modelinin şimdi de bazı teknik detaylarını ortaya koyan sızıntılar kendini gösterdi.

Kaynağa göre Moto G Stylus (2022), 90 Hz yenileme hızına sahip 6.78 inç 1080×2460 IPS LCD dokunmatik ekrana sahip olacak. 4 veya 6 GB RAM (modele bağlı olarak) ve 128 GB genişletilebilir depolama ile eşleştirilmiş MediaTek Helio G85 SoC tarafından desteklenecektir.

Telefonun arka bölümünde üç kamera yer alıyor olacak. Bunlar sırası ile; 50 MP Samsung ISOCELL JN1 ana, 8 MP Samsung ISOCELL ultra geniş ve 2 MP derinlik sensörü. Selfie’ler için ise muhtemelen Omnivision tarafından yapılmış bir 16 MP sabit odaklı lens yer alacak.

Moto G Stylus (2022), 10W şarjlı 5.000 mAh pil, şaşırtıcı olmayan bir şekilde bir ekran kalemi (cihazın içine yerleştirilebilir), güç düğmesinde bir parmak izi sensörü, tek bir alttan ateşleme hoparlörü ve 3,5 mm kulaklık jakına sahip olan modelde görünüşe göre NFC veya çift SIM desteği yer almayacak.

Android 12 aylardır piyasada olmamasına rağmen cihazın Android 11’i çalıştıracağı söyleniyor. Daha kötüsü ise, iddiaya göre yalnızca bir güncelleme alacak, o da Android 12’ye. Kuzey Amerika ve Avrupa’da piyasaya sürülmesi beklenen modelin ülkemizde piyasaya çıkacağı düşünülmüyor. Geçen yılki Moto G Stylus modelinin Ocak ayında geldiğini düşünürsek, Moto G Stylus (2022) modelinin duyurulması da yakın olabilir.

Read More

Yorum yapın