Model tarihinin en güçlüsü; Volkswagen Golf R 20 Years Edition

Görsel ve teknik tarafta ufak dokunuşlarla gelen Volkswagen Golf R 20 Years Edition, performans rozetine yakışan bir kutlama vadediyor.

Günler öncesinde amiral SUV modeli Touareg için 20. yaş kutlaması niteliğinde özel bir versiyonun duyurusunu yapan Volkswagen’de, başka isimler için de kutlama çalışmaları devam ediyor. Bunun için fırından daha fazla pasta çıkartan markanın yeni projesinin merkezinde ise bu kez Golf var. “R” performans rozetinin tıpkı Touareg’de olduğu gibi 20. yaşına özel bir dokunuş için kolları sıvayan mühendisler, karşımıza Golf ürün gamının en güçlü versiyonuyla çıkıyor. Volkswagen Golf R 20 Years Edition adıyla lanse edilen yeni model, halihazırda sunulan Golf R’a göre ufak performans farklılıklarını beraberinde getiriyor. Özel bir versiyon olduğunu ince detaylarında saklayan Golf R 20 Years Edition sadece iki farklı renk seçeneğiyle tercih edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Golf R 20 Years Edition ile fark yaratan detaylar

Karşımızda bir performans otomobili olduğu için ilk olarak pastanın performans kremasında neler olduğuna bakalım. Yakından tanıdığımız 2.0 litrelik turbo benzinli motora burada 22 beygirlik ekstra katkı söz konusu. Bu artışla birlikte toplam gücü 330 beygir sınırına dayanan otomobilin 0’dan 100’e hızlanmasını da 4,7 saniyede tamamlayabildiğini görüyoruz. Maksimum sürat ise 279 km/s ile limitli olacak. Motorla birlikte otomobilin bazı altyapı elemanlarına da dokunuşların gerçekleştirildiği bir versiyon bizi karşılıyor. Burada ilginç olan parça ise “Duygusal Marş” adı verilen parça.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aracın performans mesajı niteliği taşıyan özellikle birlikte ilk çalıştırmada 2.500 devirlik bir gaz tepkisiyle uyanan Golf R 20 Years Edition, Akrapovic egzoz sistemiyle adeta sürücüsünü performansa davet ediyor. Şanzıman tarafındaki geçiş aralıkları ve gaz tepkileri de yine yazılımsal olarak araçla birlikte gelen dokunuşlar arasında. Sadece beyaz ve mavi renk seçenekleriyle tercih edilebilecek olan Golf R 20 Years Edition sınırlı üretim adetleriyle satışa sunulacak.

Read More