Mitsubishi Vision Ralliart; geri dönüşü daha da etkileyici kılan proje ile tanışın

Mitsubishi Vision Ralliart konsepti, 2021 içerisinde tekrar hayata döndürülüğü duyulan rozet için gelecekteki beklentilerimizi artırmayı başardı.

Pandeminin de etkisiyle Avrupa yaşadığı düşüşün önünü alamayarak geri çekilme planlarıyla gündeme gelen Mitsubishi, şüphesiz eski günlerini arayan markalar arasında. İçerisinde bulunduğu Renault-Nissan grubunun etkisiyle pazarda kalma şansı yakalayan Japonya merkezli üretici, yüzünü kendi ülkesi ve Asya pazarına dönmeyi tercih ediyor. Uzun süredir çıkış yakalama için çalışmalar yürüten Mitsubishi’nin bu kapsamda dikkat çeken hamlelerinden birisi de ikonik rozeti Ralliart’ı geri döndürmek oldu. İlk yansımalarını geçtiğimiz kasım ayında gösteren bu dönüşümün daha da dikkat çekici olması için konsept bir projenin hayata geçirilmesi de ses getiriyor. Bir süredir ipucu niteliğinde mesajları verilen Mitsubishi Vision Ralliart, önümüzdeki süreçte gelecek daha iddialı dokunuşların da habercisi niteliğinde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mitsubishi Vision Ralliart konseptinden öne çıkanlar

Kasım ayında gösterimi yapılan modellerde Tayland merkezli araçlar üzerinde aksesuarlar üzerinden karşımıza çıkarılan Ralliart, bu konsept proje ile daha ciddi mesajlar veriyor. Halihazırda satışta olan Outlander üzerine geliştirilen projede, 22 inçlik jant setleri, gövde kiti, dişli difüröz, Formula 1’i akıllara getiren stop lambası ve daha bir çok noktada çok daha tatmin edici bir çalışmanın yapıldığı hissiyatına kapılıyoruz. Kokpit ve teknik detaylarıyla ilgili herhangi bir bilginin paylaşılmadığı Ralliart projesinde buralarda da önemli değişimlerin beklendiğini belirtmekte fayda var. Fren sistemi ve şasi gibi doğrudan sürüş dinamiklerini de sportif yöne destekleyen değişimlerle Mercedes’in AMG ve BMW’nin M departmanını akıllara getiren nitelikler üzerinde çalışacağının sinyallerini veren yeni oluşumun, konsept projeleri seri üretime taşıma konusunda çok ciddi oluşu da dikkat çekiyor. 2022’nin Ralliart ile birlikte Mitsubishi için tekrar bir yükseliş fırsatı doğurup doğurmayacağını hep birlikte göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video

Jimny tanıtımı

Read More