“Mini” bisiklet gibi elektrikli scooter JackRabbit yollara çıkıyorElektrikli scooter dünyasına uzun süre önce dahil edilen ilginç model JackRabbit için ABD merkezli resmi satış başladı.

Günümüzde birçok elektrikli scooter bulunuyor ve bunlar arasında ses getirmeyi başaran en son model ufak bir bisiklet gibi görünen ancak pedalları olmayan JackRabbit oldu. Uzun süre önce Kickstarter üzerinde büyük bir bağış desteği toplayan kişisel ulaşım aracı, görebileceğiniz üzere diğer scooter modellerine hiç ama hiç benzemiyor. Bisiklet formuna rağmen ufak yapısı sayesinde taşımanın çok kolay olduğu JackRabbit, “2.0” olarak geçen son sürümüyle ABD merkezli olarak 1.199 dolardan yollara çıkarılıyor.

Katlanabilir bisikletlere ciddi şekilde yaklaşan ve aslında mini bir bisiklet olarak da tanıtılan elektrikli scooter, lastikleriyle hafif araziye girilmesine dahi imkân tanıyor. Toplam ağırlığının 9 kg olduğu aktarılan model, arkasında 300W gücünde bir elektrik motoru taşıyor.

Çıkarılabilir tasarlanan 158 Wh pil paketi kullanan araç, aktarıldığı kadarıyla 2,5 saat şarj ile 20 km kadar yol yapabiliyor. Kullanıma bağlı en yüksek menzil ise 30 km seviyesinde yer alıyor. Maksimum hızı 32 km/s seviyesinde olan elektrikli scooter JackRabbit, ufak yapısına ve hafif olmasına rağmen 109 kg kaldırma kapasitesine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kickstarter üzerinden 499 dolar bağış ile elde edildiği için son hali biraz pahalı kaçan ilginç araç, siyah ve sarı gibi birçok farklı renkte elde edilebiliyor. Direkt olarak şehir için kullanımı için dikkat çeken JackRabbit, ileride benzer formda çok fazla rakibe kavuşacaktır.

Elektrikli scooter JackRabbit yanında bu da ilginizi çekebilir: Huawei’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket

Read More