Metaverse evrende ilk düğün yapıldı! Darısı başınıza


Dünya değiştikçe insanları istekleri de tercihleri de aynı oranda değişiyor. Metaverse evreni hayatımıza dahil olduğundan beri bu sanal dünyaya bir yönelim söz konusu. O derece ki bir çift metaverse evrende düğün bile yaptı. Geçtiğimiz aylarda online bir şekilde düğün yapan 60 yaşındaki Dave ve 52 yaşındaki Traci dünyada bir ilke imza attı ve metaverse evrende evlendi.

Metaverse evrende ilk düğün yapıldı! Darısı başınıza

The bride walked down the aisle. The groom’s buddy made a toast. There was dancing at the reception. And it all happened in the metaverse.https://t.co/NZS0KUBvCs

— The New York Times (@nytimes) December 8, 2021

Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Traci ve Dave Gagnon çifti sahip olduğumuz düğün algısını bir tık yukarı taşıdı diyebiliriz. Düğün törenleri ile igili her detayı metaverse evren için tasarladılar. Planladıkları kıyafetleri sanal ortamda kendi avatarlarına giydirdiler. Davet etmeyi planladıkları herkes de kendi avatarlarını oluşturdu. Traci’nin avatarı, yakın arkadaşının avatarı tarafından koridorda yürütüldü. Eşi Dave’in avatarı ise arkadaşının avatarının sahneye çıkarak kendisine kadeh kaldırmasını izledi.

60 yaşındaki Dave ve 52 yaşındaki Traci, sanal işyerleri tasarlayan eXP Realty isimli bir şirkette çalışıyorlardı. Yani bu alanda zaten tecübeli olduklarını belirtmeye gerek yok. Ancak dünyada bir ilke imza atmış oldular. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Read More

Yorum yapın