Messi – Ronaldo rekabeti Arabistan’a taşınıyor!


Tarihin belki de en büyük rekabetinde son perde yaşanacak gibi görünüyor. Evet, doğru bildiniz. Bahsettiğimiz rekabet Lionel MessiCristiano Ronaldo rekabetinden bir başkası değil. Messi’nin Barcelona, Portekizli süperstarın ise Real Madrid’de oynadığı dönemde iki futbolcunun arasındaki rekabet doruk noktasına ulaşmıştı. Hangisinin en iyi olduğuna dair yapılan tartışmalar ise günümüzde Messi’nin Dünya Kupası’nı kazanması ve Ronaldo’nun Arabistan’a transfer olmasıyla beraber biraz duruldu.

Messi – Ronaldo rekabeti Arabistan’a taşınıyor!

Ancak gelen haberler, MessiRonaldo arasındaki rekabetin Suudi Arabistan liginde noktalanacağını bizlere söylüyor. Ronaldo’nun Al Nassr kulübüne transfer olması ve dünyanın en çok kazanan oyuncusu unvanını elde etmesi sonrasında Messi’ye de Arap kulüplerinin ilgisi olduğu açıklanmıştı. Özellikle de Al Nassr’ın ezeli rakibi Al Hilal’in Messi’nin peşinde olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Al Hilal Lionel Messi’yi kadrosuna katmak için ise gözünü deyim yerindeyse kararttı. Kulüp kaynaklarından elde edilen bilgilere göre Arjantinli yıldıza yıllık 350 milyon euro’yu bulan bir paket teklif hazırlandı. PSG ile olan sözleşmesi bu sezon sonunda bitecek olan Messi’nin teklife ne cevap vereceği merak edilirken, yıldız futbolcunun Ronaldo’ya rakip olma ihtimalinin yüksek olduğu ifade ediliyor.

Read More

Yorum yapın