Messenger servisinde güvenlik bir seviye daha artırıldı

Facebook ya da yeni çatı şirket Meta altında yer alan Messenger servisinde güvenlik bir seviye daha artırıldı.

WhatsApp sonrasında Meta dünyasının en çok kullanılan anlık mesajlaşma servislerinden Messenger, uçtan uca şifrelemeyi (E2E) sonunda grup sohbetler ve video ile sesli aramalar tarafına da genişletti. Manuel olarak açılması gereken uçtan uca şifreleme, burada gördüğümüz kadarıyla yüzde 100 güvenlik getirmiyor ancak yine de iki uç arasındaki yolculuğu şifreliyor. Bu sayede görüşmeler kâğıt üzerinde aktarım sürecinde başkalarının eline geçemiyor. Bu arada Messenger için bir güvenlik adımı daha atılmış durumda.

Messenger’da bir süre sonra kaybolan ya da kendisini silen mesajlar gönderilebiliyor. Ancak isteyenler bu mesajları ekran görüntüsü alarak kayıt altına alabiliyor. Yeni güncellemeyle ise bu durum artık kişilere bildirilmeye başlandı. Yani artık birisine kaybolan mesaj gönderdiğiniz zaman, karşı taraf mesajın (Fotoğraf dahil) ekran görüntüsünü alırsa bundan haberiniz oluyor.

Uçtan uca şifrelenen sohbetler için GIF, tepki ve çıkartma desteği de kazanan Messenger, daha önce eksik olan bazı göstergeleri de uçtan uca şifrelenmiş sohbetler için aktif olarak sunmaya başladı. Bu sayede yukarıda da dediğimiz gibi Messenger servisinde güvenlik bir seviye daha artırıldı

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More