Mercedes T‑Serisi Marco Polo ailenin en kompakt kampçısı olarak karşımızda

İkinci jenerasyonun en keyifli dokunuşu olacak Mercedes T‑Serisi Marco Polo, önümüzdeki yıl içerisinde listelere eklenecek.

“Marco Polo” ismi dile getirildiğinde genel ve doğal olarak akıllara gelen ilk şey İtalyan kaşiftir. Tarih sahnesinde önemli bir rolü olan ünlü isim dışında bizim gibi otomobil meraklılarının zihinlerinde ise istemsizce Mercedes’in oluşturduğu ürün gamı belirir. Kamp ve macera odaklı dinamiklerle zenginleştirdiği modellerde Marco Polo rozetini kullanan marka, aileye yeni bir isim daha ekledi. Geçtiğimiz nisan ayında küresel tanıtımı gerçekleştirilen yeni jenerasyon T-Serisi’nin merkeze alındığı yeni Marco Polo versiyonu, ufak bir kaçış için ihtiyaç duyulan pek çok temel şeyi sunabilecek donanımlar barındırıyor. Mercedes T‑Serisi Marco Polo, bu rozetin sunulduğu en kompakt model olarak ürün gamına dahil edilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes T‑Serisi Marco Polo projesi Brabus imzası taşıyor

Ailenin diğer modellerinde gördüklerimiz aksine, T-Serisi’nin Marco Polo dönüşümü fabrika dışında bir geliştirici tarafından hayata geçiriliyor. Brabus’un bu iş için kollarını sıvadığı dönüşümle birlikte tam bir mini kampçı kombinasyonu karşımızda diyebiliriz. Arka tarafta iki kişinin kolaylıkla uzanabileceği bir yatağın konumlandırılabildiği dönüşümde işin mutfak tarafında ise beklentileri aşan bir donanım karşımızda. Mini buzdolabı işlevi gören bölüm dışında 12 litrelik su tankıyla gelen bir lavabo, ocak ve ufak gereçlerin saklama alanları bu dönüşüm kitinde kullanıcıları bekliyor. Tüm bu parçaların konumlandırıldığı bölümün iki kullanıcı tarafından olaylıkla araçtan çıkarılabilir yapıda olması da, T-Serisi’ni diğer günlük kullanımlarda kayıpsız şekilde değerlendirebilme anlamına geliyor. Marco Polo versiyonu içerisinde iki adet kamp sandalyesi de standart olarak sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni nesil T-Serisi kaputunun altında benzinli ve dizel motor seçenekleriyle satışa sunuluyor. Ailenin giriş seviyesinde konumlanan T160’ta 1,3 litrelik benzinli motor 102 PS güç ve 200 Nm torkla karşımıza çıkıyor. T180 ile birlikte aynı motorun 131 PS güç ve 240 Nm torkla alınabildiğini de görebiliyoruz. Dizel tarafta ise 1,5 litrelik ünite 95 PS güç ve 230 Nm tork değerleriyle T160d versiyonunda sunuluyor. T180d ile birlikte ise değerler 116 PS güç ve 260 Nm torka kadar yükselebiliyor. T-Serisi’nin şanzıman tarafında ise 6 kademeli manuel ünite standart olarak sunuluyor. Benzinli ve dizel motorun “180” versiyonlarında kullanıcılar 7 kademeli çift kavrama şanzımana ek ücret ödeyerek sahip olabiliyor. Almanya’da yaklaşık 30 bin euroluk başlangıç fiyatıyla satışa sunulan standart T-Serisi’nin Marco Polo paketi 2023’ün ikinci yarısından itibaren satışta olacak.

Read More