Mercedes EQB Türkiye fiyatı açıklandı; işte bilmeniz gerekenlerMercedes EQB

EQA ile EQC arasındaki boşluğu doldurarak Türkiye listelerine giriş yapan Mercedes EQB, tek paket üzerinden satışa sunuluyor.

Mercedes Türkiye’nin elektrikli otomobil tarafındaki çeşitlilik artışı artmaya devam ediyor. EQS ve EQE gibi ürün gamı amirallerinin pazara sunulmasının ardından kompakt segmentte de eksik parçalar tamamlanıyor. Yurt dışındaki macerası geçtiğimiz yılın son çeyreğinde başlayan Mercedes EQB de EQA ile EQC arasındaki boşluğu doldurmak üzere artık Türkiye listelerinde. EQB 350 4MATIC versiyonu ve AMG+ donanım kombinasyonuyla satışa sunulan model için 1.560.500 TL’lik etiket fiyatı belirlenmiş durumda. EQB’nin vergiler hariç fiyatı ise 823.464 TL olarak karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes EQB teknik özellikleri

EQB ailesi kendi içerisinde tek ve çift motor olmak üzere farklı versiyonlarla kombin ediliyor. Tek motorlu versiyonlarda önden çekişli sürüş dinamiği gelirken, Türkiye’de satışa sunulan üst paketlerde 4MATIC devreye giriyor. 2.175 kilogramlık bir kompakt SUV olan EQB 350 4MATIC yaklaşık 407 kilometrelik menzil, 292 PS güç ve 500 Nm tork değerleriyle geliyor. Bu kombinasyon aracın 0’dan 100’e hızlanması 6,2 saniye sürüyor. Aynı batarya paketi taşıyan EQB 300 4Matic, 0’dan 100’e hızlanmasını 8 saniyede tamamlarken maksimumda 160 km/s hıza erişebiliyor. 100 kW’lık hızlı şarj desteği de aracın altyapısındaki nitelikler arasında.

İlginizi çekebilir

Mercedes EQS; elektrikli ailenin amiral gemisiyle tanışın

Read More