Merakla beklenen Poco X5 Pro’nun özellikleri bir kez daha sızdırıldı


Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin alt markalarından biri olan Poco, şu sıralar daha çok fiyat performans odaklı cihazlarıyla dikkat çekmeye devam ediyor. Şirketin bu portföyüne eklemeye hazırlandığı son cihazı ise Poco X5 Pro. Bugüne kadar cihaz hakkında birçok duyum paylaşılmıştı ancak son gelen bilgilerle birlikte yeni fiyat performans canavarının neredeyse tüm özellikleri öğrenilmiş oldu.

Buna göre Poco X5 Pro karşımıza 6,67 inç büyüklüğünde Full HD+ OLED ekranla gelecek. Gücünü Qualcomm’un iddialı yonga setlerinden biri olan Snapdragon 778G’den alacak olan Poco X5 Pro, bu işlemci kümesini 12GB’a kadar RAM ve 256GB’a kadar da dahili depolama alanı birimleriyle destekleyecek.

Merakla beklenen Poco X5 Pro’nun özellikleri bir kez daha sızdırıldı

Karakteristik bir kamera adası tasarımıyla gelmesi beklenen Poco X5 Pro’nun arka yüzeyinde 108MP + 8MP + 2MP’den oluşan üçlü bir kamera kurulumunun bulunacağı tahmin ediliyor. Cihazın ön yüzeyindeki kamera ise 16MP’lik bir lensten oluşacak.

Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alması beklenen telefonun aynı zamanda 67W hızlı şarj desteği sunacağını da belirtelim. Tabi tüm bu özelliklerden sonra akıllarda tek bir soru beliriyor: Poco X5 Pro ne kadar olacak?

Şu ana kadar ne Çinli teknoloji şirketi ne de bu şirkete yakın kaynaklar tarafından herhangi bir fiyat telaffuzu yapılmadı ancak. Genel kanı bu telefonun da rakiplerine göre daha makul bir seviyeden satışa sunulacağı ve bu yönüyle belli bir pazar payı ele geçirmeyi hedefleyeceği yönünde.

Read More

Yorum yapın