Merak uyandıran model Nothing Phone (1) için resmi tarih verildiNothing Phone (1)

Arkasında Carl Pei’nin yer aldığı Nothing şirketinden bir akıllı telefon geliyor. Nothing Phone (1) isimli model için sonunda tarih geldi.

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin pazarda ses getiren ilginç isimli şirketi Nothing, ilk donanım ürünü Nothing Ear (1) sonrasında karşımıza Nothing Phone (1) ile çıkacak. Bu Android akıllı telefon modeli bugün yapılan paylaşıma göre 12 Temmuz tarihinde resmi olarak lanse edilecek. Bu telefon merak ediliyor çünkü firma cihaz için “rakiplere benzemiyor” tarzında iddialı bir açıklama yapıyor. Tasarımı halen sızdırılmayan ancak arka kısmının şeffaf olacağı bilinen ürün, daha önce verilen resmi bilgilere göre geri dönüştürülmüş alüminyum gövde üzerine kurulacak, kablosuz şarj desteğine sahip olacak ve gücünü bir Snapdragon işlemciden alacak. Telefonun en dikkat çekici yanlarından birisi ise alt çerçeveye sahip olmaması olacak. Eğer firma burada yanıltıcı konuşmuyorsa alt çerçevesiz tasarım oldukça modern bir görünüm oluşturacak.

Avrupa’da 500 euro seviyesinde satılacağı düşünülen Nothing Phone (1) akıllı telefon modeli, Nothing OS üzerine kurulacak. Firmanın Android 12 temelli arayüz yapısı olan Nothing OS, aktarıldığı kadarıyla telefon özelinde üç yıl boyunca ana sürüm, dört yıl boyunca da güvenlik güncellemesi alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu modelin Türkiye’de resmi olarak satılması pek olası değil. Ancak Android telefon sektöründe fark yaratabilecek bir telefon gerçekten dikkat çekmeyi başarıyor. Pazarda uzun zamandır katlanabilir cihazlar haricinde büyük bir değişiklik olmuyor.

Unlearn. Undo. Starting with phone (1).

Nothing (event) – Return to Instinct.
Tuesday 12 July, 16:00 BST.

Get notified: https://t.co/FEJL4Jb2Aw#phone1 pic.twitter.com/SX0PCdeXw9

— Nothing (@nothing) June 8, 2022

Nothing Phone (1) yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More