Memur ve emekli maaşlarına büyük zam! Oran verildi, işte yeni maaşlar…

Memur ve emekli maaşlarıyla ilgili yeni açıklama geldi. Yeni zam oranlarına yeni emekli ve memur maaşları hesaplandı. En düşük memur ve emekli maaşı belli oldu. İşte emekli ve memur milyonlarca vatandaşın merak ettiği ayrıntılar…


Memur ve emekli maaşlarına büyük zam! Oran verildi, işte yeni maaşlar... - Page 1

Milyonlarca emeklinin gözü ocak ayında açıklanacak aralık ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, emekli maaş zammı konusunda yaşanan son dakika gelişmeleri yakından takip ederken, 6 aylık enfasyon farkı ile en düşük memur maaşının ne kadar olacağına yönelik zam tahmini yapmaya başladı. Peki, “Emekli maaşı ne kadar olacak, emekli zammı ne zaman açıklanacak?” İşte emekli zammı senaryoları…
 

Memur ve emekli maaşlarına büyük zam! Oran verildi, işte yeni maaşlar... - Page 2

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı’nda konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı;

“İnşallah memur ve emekli maaş artışlarını da bu anlayışla yapacağız. Çalışanlarımızın emeklilikle ilgili beklentilerini karşılayacak hazırlığı yakında tamamlıyoruz. İnşallah bu meseleyi de yılbaşından önce arzumuz gündemden çıkartmaktır. Amacımız bir sonraki yıl 2024’de ülkemizi yeniden tek haneli enflasyon rakamlarına kavuşturmaktır.”

Memur ve emekli maaşlarına büyük zam! Oran verildi, işte yeni maaşlar... - Page 3

Emeklilerden zam talebi

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, en düşük emekli aylıklarının asgari ücretin bir hayli altında kaldığını belirterek, emekli aylıklarına asgari ücretteki artış oranında zam istedi. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün, 2023 yılında geçerli olacak asgari ücretin net 8 bin 506 lira olarak belirlendiğini anımsattı.

Memur ve emekli maaşlarına büyük zam! Oran verildi, işte yeni maaşlar... - Page 4

Yeni rakamla asgari ücrete ocak ayına göre yüzde 100, temmuz ayına göre ise yüzde 54,5 artış yapıldığına dikkati çeken Ergün, şöyle konuştu:
 

Read More

Yorum yapın