Maske takma zorunluluğu hakkında yeni gelişme!


Koronavirüsün etkileri iki yıldan fazladır hayatımızda sürüyor. Uzun süredir maske kullanmak zorunda kalan insanlar artık kelimenin tam anlamıyla rahat bir nefes alabilecek. Dünya’nın her yerine yayılan ve bir çok ölüme sebep olan koronavirüs salgını ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Virüs ile mücadele kapsamında insanlar uzun süredir maske kullanmaktaydı. Ancak artık bu durum değişecek gibi görüyor.

Zira Sağlık Bakanı Fahrettin Koca maske yasağıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Buna göre artık hastaneler hariç hiçbir yerde maske zorunluluğu kalmadı.

Maske takma zorunluluğu hakkında yeni gelişme!

Hastaneler hariç, maske mecburi olmaktan çıktı. Fakat bunca tecrübeden sonra, başta toplu taşıma araçları olmak üzere, kalabalık kapalı alanlar için maskemizi yanımıza alabiliriz.

— Dr. Fahrettin Koca (@drfahrettinkoca) May 29, 2022

Aşının bulunmasıyla koronavirüs ile ilgili kısıtlamalar yavaş yavaş ortadan kalkmaya başlamıştı. Dünya nüfusunun çoğunluğunun üç aşısının olmasıyla birlikte artık getirilen kısıtlamalar ve önlemler kaldırılmaya başladı. Bunlara maske zorunluluğu da dahil. Artık hastaneler hariç hiçbir yerde maske zorunluluğu kalmadı.

— Bilal EKŞİ (@BilalEksiTHY) May 29, 2022

Read More

Yorum yapın