Maserati cephesinden yeni pist otomobili: “Project24”

Maserati cephesinden yeni pist otomobili: Project24

 Maserati, 62 adet üretilecek olan ve “Project24” kod adıyla anılan süper spor otomobil projesini gün yüzüne çıkarttı. İşte model hakkında bilinen detaylar.

Maserati, yepyeni ve sadece pist kullanımı için geliştirdiği süper spor otomobil projesi “Project24” ile karşımızda. Maserati Tasarım Merkezi’nde tasarlanan ve sadece 62 adet üretilecek olan bu üst seviye süper spor otomobil, MC20’nin özelliklerini daha da ileri bir seviyeye taşıyor. Kod adı 24 ile anılan yeni modelim ileri teknoloji ürünü V6 Nettuno motoru, yeni bir turbo besleme ve optimizasyonlarla 740 beygir üretiyor. Project24’te ayrıca yenilikçi süspansiyon, karbon seramik fren sistemi ve yarış lastiklerin yanı sıra FIA onaylı güvenlik özellikleri de yer alıyor. Project 24, markanın hafif yapı prensibine uygun olarak 1.250 kg’ın altında kalacak ağırlığı, mükemmel güç-ağırlık oranı yaklaşımı ile yaklaşık 1,69 kg/hp değeri sunuyor olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Detayları ile Maserati Project24

İç mekânda sadece iki koltuk bulunuyor. Koltuklar ve iç tasarım Maserati Tasarım Merkezi’ne ait olacak. Yarış otomobillerinde kullanılan ve güvenlik testlerinden geçmiş bir yakıt deposu, özel yangın söndürme sistemi ve güvenlik kafesi bulunacak. Marka yetkilileri modelin geliştirme aşamasından çıkış aşamasına kadar detaylarının değişebileceğini de söylüyor. Model hakkında detayların önümüzdeki aylarda paylaşılması bekleniyor. Ancak şimdiden çoğu otomobil sever heyecanlandı bile! Detaylar LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir: Tam 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Read More