MagSafe’li iPhone modellerine deklanşör ve pil ekleyecek aparat

Teknoloji devi Apple’ın MagSafe’li iPhone modelleri için yaratıcı aksesuarlar gösterilmeye devam ediliyor. Bunlardan birisi de SnapGrip.

Apple’ın iPhone dünyası için son dönemdeki en büyük adımlarından birisi MagSafe oldu. Mac tarafından tanınan manyetik / mıknatıs temelli şarj sistemini iPhone’lara getiren şirket, MagSafe’i farklı aksesuarlar için de kullanabilir yaptı. Şimdiye kadar MagSafe uyumlu çok sayıda aksesuar tanıtıldı ve bu konuda Apple da kartlık başta olmak üzere çok sayıda ürün çıkardı. Bugün ise dediğimiz gibi SnapGrip ses getirdi. SnapGrip’in en önemli özelliği, MagSafe üzerinden bağlantı kurduğu telefonları adeta bir fotoğraf makinesi haline getirecek olması. Telefonlara fotoğraf makineleri gibi tek elde ergonomik tutuş ve bir fiziksel deklanşör butonu ekleyen ürün, sadece bunlarla da yetinmiyor. Ürünün içerisinde pil yer alıyor ve böylelikle bağlanan iPhone modeline güç sağlanabiliyor. Bu pilin kapasitesi hakkında spesifik bir bilgi ise şimdilik verilmiyor.

Aşağıda da görebileceğiniz gibi üç ayak ya da LED ışık gibi farklı aksesuarlara destek veren SnapGrip, beş farklı renkte hazırlanmış ve arkasına yerleştirilebilen ışığı selfie çekimleri için ön tarafına da döndürebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MagSafe’li iPhone modellerine özel olarak hazırlanan ürünün henüz satış fiyatı açıklanmıyor. Satışın yıl sonuna doğru direkt olarak Kickstarter üzerinden bağış temelinde yapılacağı aktarılıyor.

Not: MagSafe’li iPhone modelleri sadece iPhone 12 ve iPhone 13 serisinde yer alıyor. Apple, yıl sonunda gelecek iPhone 14’lerde de MagSafe kullanacak.

MagSafe’li iPhone modelleri için hazırlanan ürün yanında bunlar da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Read More