Mac Studio tanıtıldı! Bu cüsseye bu kadar güç nasıl sığdı?


Apple’ın merakla beklenen etkinliği bugün gerçekleşti. Etkinlikte nelerin tanıtılacağı zaten az çok biliniyordu. Fakat genel beklenti iPhone SE 2022 modeli üzerineydi. Dürüst olmak gerekirse, klasik tasarıma sahip iPhone SE 2022 beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı.

iPhone SE 2022’yi bir kenara bırakırsak, etkinlikte en çok dikkat çeken duyuru yeni Mac modeliydi diyebiliriz. Mac Studio ismiyle tanıtılan yeni Mac, donanımı ve bir hassa da fiyatıyla dikkatleri üzerine çekti.

Boyut olarak 7.7 inçlik bir genişlik ve 3.7 inçlik uzunluğa sahip olan Mac Studio, görece olarak kompakt bir cihaz. Az  yer kaplamasının yanı sıra önemli bir güce sahip olan yeni Mac modeli iki farklı yonga ile geliyor. M1 Max ve M1 Ultra.

Mac Studio tanıtıldı! Bu cüsseye bu kadar güç nasıl sığdı?

 Cihazın arka yüzünde 4 adet tip c thunderbolt girişi yer alıyor. Bunlara ek olarak 10 Gbps Ethernet, 2 adet USB – A, HDMI ve Hi-Res girişleri mevcut.  Ön yüzde ise 2 adet tip c ve SD kart okuyucu yer alıyor.

M1 Max işlemcili modelin fiyatı 1500 dolar seviyesinde. M1 Ultra işlemciye sahip cihazı satın almak isterseniz 3500 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu da neresinden bakarsanız bakın önemli bir meblağ.

M1 Max işlemciye sahip olan modelin 16 çekirdekli Xeon işlemcili Mac Pro’dan yüzde 50 daha hızlı olduğunu belirtelim. Yani boyut küçük olsa da bu bilgisayarın hayli yetenekli ve güçlü olduğu inkar edilemez.

Read More

Yorum yapın