M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro için Türkiye ön sipariş tarihi verildiM2 işlemcili 13 inç MacBook Pro

WWDC22 kapsamında tanıtılan M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro için Türkiye ön sipariş tarihi verildi. Model yakında alınabilecek.

Yeni tanıtılan M2 işlemciye sahip 13 inç MacBook Pro, Türkiye’de 17 Haziran 15:00 itibarıyla ön siparişe açılacak, normal satış ise 24 Haziran tarihinde başlayacak. WWDC’de M2’li yeni nesil MacBook Air ile beraber gelen MacBook Pro, firmanın artık eski nesil olan tasarım çizgisini devam ettiriyor. TouchBar’a sahip en güncel seçenek olan dizüstü, Türkiye’de tam 28 bin TL‘den başlıyor. Modelin fiyatı 24 GB RAM ve 2 TB SSD gibi opsiyonlar ile beraber 52 bin TL‘ye kadar çıkıyor. Tüm detayları burada olan ürünü Apple kendisi şöyle özetliyor: “Yeni MacBook Pro, yeni M2 çip sayesinde şimdi daha da becerikli. Aynı kompakt tasarımda 20 saate kadar pil ömrü1 ve üst düzey performansın sürekliliğini sağlayan aktif soğutma sistemi. Göz alıcı Retina ekran, stüdyo kalitesinde mikrofonlar ve FaceTime HD kamera gibi muhteşem özellikler. Karşınızda en kolay taşınabilen profesyonel laptopumuz.”

“Yeni M2 çipimizi dünyanın en popüler iki dizüstü bilgisayarı olan MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro ile buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz.” diyen Apple Global Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak sözlerini şöyle sürdürüyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“M2 çipi temel alarak bütünüyle yeniden tasarlanan ve göz alıcı dört renk seçeneğiyle sunulan MacBook Air, daha büyük ekranı, daha güçlü kamerası ve tüm gün süren pil ömrüyle daha ince, daha hafif ve daha hızlı. Bu performansı ve özellikleri bir araya getiren, fansız tasarıma sahip böylesine ince ve hafif bir dizüstü bilgisayarı, yalnızca Apple çip ile oluşturabilirsiniz.

M2 çip, 13 inç MacBook Pro’da da yerini alıyor. İnanılmaz bir performans sağlayan bu çip, sahip olduğu ProRes hızlandırma, 24 GB’a kadar bellek ve 20 saate kadar pil ömrü özellikleriyle en kolay taşınan profesyonel dizüstü bilgisayarımızı daha da mükemmelleştiriyor.”

M2 işlemcili 13 inç MacBook Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Çok ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More