LUNA en trend kripto olmaya devam ediyor! İbre tersine mi dönecek?


Geçen hafta, Terra ( LUNA ) tam ve mutlak bir patlama yaşadı. Bununla birlikte, yatırımcılar, LUNA’nın fiyatının 9 Mayıs’taki 62 dolardan 14 Mayıs’a kadar bir sentin altına düşerek %99 oranında değer kaybetmesine neden olan muazzam düşüşüne rağmen token ticaretine devam ediyor.

LUNA en trend kripto olmaya devam ediyor! İbre tersine mi dönecek?

Terra ( LUNA ), 21 Mayıs’a kadar, insanların CoinMarketCap’te aradığı tüm kripto para birimleri arasında en trend olanı olmaya devam ediyor.

Durum böyleyken, DeFi varlığı son 24 saatte -%21,24 düşüşle 0,0011 ABD dolarından işlem görüyor. Terra ( LUNA ) şu anda 726 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Terra şu anda en trend kripto. Kaynak: CoinMarketCap

Yetkililer Do Kwon’u araştırıyor

Daha da dikkat çekici olan şey, tokenin sadece son çöküşün ardından trend olması değil, aynı zamanda Güney Koreli yetkililerin stabilcoin protokolü Terra’nın çöküşünü incelemek için bir acil mali suçlar bölümü oluşturması. Ek olarak, yetkililer protokolün mucidi Do Kwon’u vergi kaçakçılığı nedeniyle 78 milyon dolarla cezalandırdı.

Hükümet yetkilileri, Terra’nın dolar sabit para birimi UST’nin neden 9 Mayıs’ta sabit para birimini kaybettiğini bulmakla ilgileniyorlar. Zira krizin ardından dört gün içinde, sabit para piyasası 18 milyar dolar kaybetmişti. Terra’nın TVL’si 26 milyar dolar kaybetti ve belirtildiği gibi değer Terra’nın ağ tokeni LUNA, 65 dolardan bir centten çok daha küçük bir değere düştü. 

Mali Hizmetler Komisyonu ve Güney Kore Mali Denetleme Servisi, yerel kripto para borsalarından veri talep etti.

Talep edilen bilgiler, LUNA ve UST için ticaret hacimlerinin yanı sıra piyasa düşüşü nedeniyle zarara uğrayan yatırımcıların sayısını da içeriyor. Bir yerel borsa işletmecisinin konu ile ilgili Yonhap’a yaptığı açıklama ise şu şekilde; “Gelecekte yatırımcıların uğrayacağı zararı en aza indirecek önlemler almak için yaptıklarını düşünüyorum.”

Read More

Yorum yapın