Lüks saat üreticisi, satışlarını Bitcoin ile yapmaya başladı!


Kripto para birimleri dünya çapında yaygınlaştıkça yaygınlaştı. Dünyanın en önde gelen saat üreticilerinden biri olan Breitling, bunun farkında olduğundan çoğunluğa katıldı ve dijital para birimlerini bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladı.

Lüks saat üreticisi, satışlarını Bitcoin ile yapmaya başladı!

Breitling, 28 Haziran’da yaptığı açıklamada, müşterilerin kol saatlerini ve kayışlarını kripto kullanarak satın almalarını sağlamak için dünyanın en büyük kripto para ödeme hizmetleri sağlayıcılarından biri olan BitPay ile bir ortaklığa girdi.

Luxury watch brand, @Breitling now accepts crypto! Welcome to #BitPay, we are excited to partner with you to bring new payment options to your customers.
Shop now: https://t.co/rA0JAWLwyV #crypto #cryptopayments pic.twitter.com/tXJ2fGnRsp

— BitPay (@BitPay) June 28, 2022

Lüks saat üreticisinin web sitesine göre BitPay, Bitcoin ( BTC ), Bitcoin Cash (BCH), DogeCoin ( DOGE ), Ethereum ( ETH ), Litecoin ( LTC ), Wrapped Bitcoin (WBTC) ve beş stablecoin’de yapılan ödemeleri destekliyor: Binance USD ( BUSD ), Dai (DAI), İkizler Doları (GUSD), USDP ve USD Coin ( USDC ).

Başka bir deyişle, müşteriler bu dijital para birimlerini Breitling’in web sitesindeki herhangi bir saati satın almak için kullanabilecekler. Burada fiyatlar Endurance Pro saat için 3.300 dolar ve üst düzey Premier B21 Chronograph Tourbillion 42 Bentley için 53.560 dolar arasında değişiyor.

Lüks saatçiler kriptoya ilgi duyuyor

Breitling’in kripto alımlarına izin veren ilk lüks saat üreticisi olmadığını belirtmekte fayda var.  Mayıs ayı ortasında Tag Heuer’de Amerika Birleşik Devletleri web sitesinde, tüm çevrimiçi satın alımlar için kripto ödemelerinin kullanıma sunulacağını bildirdiğini bildirmişti.

Haziran ayının ortalarında, İsviçreli saat üreticisi Connected Calibre E4 akıllı saati için müşterilerin dijital sanat koleksiyonlarını doğrulanmış sahiplik kanıtıyla sergilemeleri için onu değiştirilemez bir belirteç ( NFT ) görüntüleyiciye dönüştüren yeni bir özelliği de tanıtmıştı.

Son olarak, bir başka lüks İsviçreli saat üreticisi Hublot, 21 Haziran’da müşterilerin belirli kripto para birimleriyle, yine BitPay aracılığıyla çevrimiçi satın alabilecekleri 200 sınırlı sayıda lüks saatin lansmanını duyurmuştu.

Özetle lüks saat üreticileri, kripto ile satış yapabilmek için adeta birbirleri ile yarışıyor.

Read More

Yorum yapın