Londra Heathrow’a fırtına altında inen uçakları gösteren canlı yayın [İzle]London Heathrow

İngiltere’de şu an Eunice adı verilen bir fırtına etkisini gösteriyor. Bu yüzden yolu uçakları Londra Heathrow gibi konumlara inmekte oldukça zorluk yaşıyor.

İngiltere’deki Eunice fırtınası bugün belirli bölgelerde saatte 120 kilometre hızla esen rüzgarlara neden oluyor ve bu durum hayatı oldukça olumsuz etkiliyor. Yüksek hızlı rüzgârın en çok olumsuz etkilediği alanların başında ise havacılık geliyor. Yüksek hızlı yanal rüzgâr altında yolcu uçaklarını indirmek pilotları ve uçakları fazlasıyla zorluyor. İşte bunun için şu an bir canlı yayın dikkat çekmiş durumda. Big Jet TV isimli YouTube kanalı, şu an Londra Heathrow havalimanına inmeye çalışan yolcu uçaklarını canlı yayınlıyor.

15:39 itibarıyla 180 bine yakında kişinin canlı takip ettiği video yukarıda yer alıyor ve istenirse geriye sarılabiliyor. Bu sayede Londra Heathrow merkezli daha önceki inişleri de görebilir, korkutucu iniş anlarına siz de şahit olabilirsiniz.

CNN’de yer alan habere göre İngiltere hükümeti, yaklaşan fırtına öncesi dün acil bir toplantı düzenlemiş ve Başbakan Boris Johnson, ordunun etkilenenleri desteklemek için “beklemede” olduğunu söylemişti. Eunice’nin, Dudley Fırtınası’ndan sonra İskoçya, Kuzey İngiltere ve Kuzey İrlanda’nın bazı bölgelerini vurduktan sonra ülkede bir hafta içinde görülen 2’nci fırtına olması bekleniyor.

Meteoroloji uzmanları yüksek hızlı rüzgarlara neden olan fırtına sebebiyle elektrik kesintilerine karşı halkı uyarıyor. İnsanlara, bahçelerindeki eşyaları sabitlemeleri, kapı ve pencerelerini kapalı tutmaları ve mümkünse araçlarını ağaçlardan ve duvarlardan uzak yerlere park etmeleri konusunda tavsiyelerde bulunuluyor.

Londra Heathrow merkezli inişlerde umuyoruz herhangi bir sorun yaşanmaz. Pilotlar bu tarz durumlar ile sık sık karşılaşabiliyor ve bunların eğitimlerini özel simülasyon sistemlerinde zaman zaman alıyorlar. Bu tarz yanal rüzgarlarda otomatik değil manuel iniş yapılıyor ve bu inişleri izlemek hem ürkütücü hem de etkileyici oluyor.

Londra Heathrow yayını ses getirirken, kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet:

Read More