LG imzalı ilginç “asılabilir monitör” modeli: LiberoLG imzalı ilginç asılabilir monitör modeli:

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, ürün gamına ilginç bir seçenek ekledi. Bu sefer asılabilir monitör “Libero” ses getirdi.

LG Libero 27BQ70QC, daha çok ofis kullanım senaryoları için hazırlanmış bir monitör modeli. Bünyesindeki özel tasarım bacak sistemiyle istenirse masa üstünde kullanılabilen, istenirse de yukarıda görebileceğiniz gibi asılarak kullanılabilen ürün, bu sayede çok farklı senaryolara uyum sağlıyor. Askı sistemi sayesinde ürün kapılara asılabiliyor ya da ofislerdeki çalışma alanlarını bölen paravanlara konumlandırılabiliyor. Monitör isminde de geçtiği üzere 27 inç boyuta sahip. Bu açıdan günümüzde birçok kullanıcı için biraz ufak kalan monitör, 2560×1440 piksel çözünürlük sunuyor ve 350 cd/m² maksimum parlaklık getiriyor. 1.000:1 kontrast oranı bulunan ve sRGB’nin yüzde 99’unu karşılayan IPS LCD temelli ürün, HDMI yanında USB Type-C bağlantı desteğini de beraberinde getiriyor. USB-C üzerinden bağlı dizüstülere 65W kadar güç sağlayabilen Libero, bir webcam ile geliyor. Bu kamera ihtiyaç olduğunda üst kısmına konumlandırılabiliyor, ihtiyaç olmadığında da tamamen kaldırılıyor. Kameranın üzerinde gizlilik için bir kapak da sunuluyor.

Red Dot Tasarım ödülü alan LG Libero 27BQ70QC, LG tarafından yapılan paylaşıma göre yerleşik hoparlör sistemine sahip. Burada “Waves MaxxAudio” desteği olan ürün, yukarıdaki galeride görebileceğiniz resmi fotoğraflara bakılırsa oldukça kalın bir gövdeye sahip. Göz koruma moduna da sahip olan monitör, temel seviye HDR desteğini de beraberinde getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Henüz kesin olmasa da ileride Türkiye pazarında satılma ihtimali olan LG Libero 27BQ70QC, henüz yurt dışında kaça satılacak belli değil. Biraz özel bir seçenek olduğundan monitörün fiyatı yüksek ihtimalle çok düşük olmayacaktır.

LG 27BQ70QC yanında bu da ilginizi çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan inanılmaz televizyon: C Seed N1

Read More