Lenovo ThinkBook Wireless Dock: “Dizüstü ve telefonlara kablosuz şarj”

CES 2023 kapsamında tanıtılan ürünlerden olan Lenovo ThinkBook Wireless Dock, dizüstü ve telefonlara kablosuz şarj getiriyor.

Lenovo’nun CES 2023 duyurularına dahil edilen dikkat çekici ürünlerden birisi de Lenovo ThinkBook Wireless Dock oldu. Bu ürün, şirketin destekli dizüstü bilgisayar modelleri ile akıllı telefonları yan yana kablosuz olarak şarj edebiliyor. Bu yüzden büyük bir gövdesi bulunan şarj cihazı, telefon tarafında Qi temelinde görev yapıyor ve resmî açıklamaya göre maksimum 10W şarj sunuyor. Dizüstü tarafında ise esasen Energy Square tarafından geliştirilen Power-by-Contact teknolojisi kullanılıyor. Bu tarafta ThinkBook 13x Gen 2 gibi destekli bilgisayar modellerine 65W güç aktarılabiliyor.

Bu şık tasarımlı ürün, şarj sağlıyor olması yanında kullanıcılara ekstra port seçenekleri de sunuyor. Modelin üzerinde üç adet USB-A, bir adet USB Type-C ve 4K/60Hz destekli bir HDMI portu yer alıyor. Lenovo, şu an için ThinkBook Wireless Dock modelinin resmi satış fiyatı ve tarihi hakkında bir bilgi vermiyor. Ancak bu ürünün 199 dolardan aşağıya satılması çok olası görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo, daha önce de sadece dizüstü bilgisayar modellerinin kablosuz olarak şarj edilmesine imkân tanıyan Go Wireless Charging Kit ile karşımıza çıkmıştı. Yani yeni Wireless Dock ile alanda bir ilke imza atmayan şirket, diğer modeli 2021 yılında 140 dolardan satışa sunmuştu.

Lenovo ThinkBook Wireless Dock yanında bu da ilginizi çekebilir: Corsair’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Read More