Lenovo, Legion oyun telefonu ve oyun tableti için gün sayıyor

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Lenovo, Legion serisi altına konumlandırılan oyun telefonu ve oyun tableti için hazırlanıyor.

Lenovo, Legion serisi ile oyun tarafında iddialı çözümler sunuyor. 2022 yılında da boş bırakılmayacak bu seriye çok yakında Y90 oyun telefonu ve Y700 oyun tableti dahil edilecek. CES 2022’nin yoğun gündemi içerisine dahil edilmeyen ürünlerden Y90, arkasında aktif fan taşıyan, direkt olarak yatay kullanıma özel olarak hazırlanan bir Android oyun telefonu konumunda yer alıyor. Bu telefon gücünü yüksek ihtimalle artık eski nesil halini alan Snapdragon 888 işlemciden alıyor.

Güncel Snapdragon 8 Gen 1’i es geçmesi üzücü duran Legion Y90, diğer bilgilere göre 6,92 inç 144 Hz Samsung imzalı AMOLED ekrana sahip olacak ve bu ekranda 720 Hz dokunma algılama getirecek. Firmanın diğer ürünü ise dediğimiz gibi Android işletim sistemli bir oyun tableti olarak yolda bulunuyor.

Bu model Legion Y700, netleşen verilere göre 8,8 inç ekranında 120 Hz yenileme hızı sunuyor ve 2450×1600 piksellik ekranda LCD panel kullanılıyor. Dokunma algılama hızı 240 Hz seviyesinde olacak oyuncu tableti, gücünü Qualcomm Snapdragon 870 işlemciden alacak ve kaynaklara göre Dolby Vision ile Dolby Audio destekli JBL ses sistemi kullanacak.

Lenovo Legion Y90 oyun telefonu ve Legion Y700 oyun tableti için henüz net bir tarih ya da fiyat sızıntısı yapılmış değil. Ancak bu modeller Türkiye’de satılmayacak. Firma Türkiye’ye Legion serisi mobil cihazlarını getirmiyor. Bunun 2022’de de değişmesi beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Read More