Leica imzalı Xiaomi 12S Ultra için arka tasarım gösterildi

Xiaomi, kamera konusunda Leica ile ortaklık kurdu ve bu ortaklığın en çok ses getiren üyesi yakında Xiaomi 12S Ultra olacak.

Tüm detaylarına direkt olarak buradan ulaşabileceğiniz Xiaomi 12 serisinin üstüne 4 Temmuz itibarıyla Leica imzasını taşıyan Xiaomi 12S, 12S Pro ve 12S Ultra modelleri eklenecek. Bu modellerin en üstünde yer alan Xiaomi 12S Ultra, bugün arka tasarımı ile karşımızda yer alıyor. Firma tarafından paylaşılan posterde telefonun özellikle arkasındaki yuvarlak yapılı devasa kamera modülü dikkat çekiyor. Bu Leica imzalı yüksek kaliteli optikler ile sarılan kamera modülünün içerisindeki ana kamera, tam 1-inç boyutundaki Sony IMX 989 sensör üzerine kuruluyor. Arka kamera modülünde yüksek kayıpsız yakınlaştırma getirecek bir periskop kamera, ultra geniş açı kamera ve lazer otomatik netleme sistemi de yer alıyor. Bu kamera modülü ile beraber 12 Ultra’nın Android tarafındaki en iyi kamera deneyimini ve sonuçları getirmesi bekleniyor.

Deri ya da deri görünümlü bir versiyonu da olan 12S Ultra hakkında çıkan diğer bilgilere baktığımız zaman telefon 6,7 inç 120 Hz QHD+ AMOLED ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ile 8 / 12 GB RAM’den alıyor. 256 GB / 512 GB UFS3.1 depolama ile geleceği aktarılan 12S Ultra, önündeki ekran deliğinde 20 megapiksel selfie kamerası taşıyor. Genel olarak çok dikkat çeken amiral gemisi, 67W kablolu ve 50W kablosuz şarj destekli 4.800 mAh pil taşıyor.

Bu model için çok önemli olan Xiaomi ve Leica ortaklığı hakkında Xiaomi Group Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “Sektörün önde gelen şirketleri olarak fikirler ve hedefler konusunda hemfikir olduğumuzu gördük. Her iki şirket de elde edilen başarıları ve sektöre olan katkıları takdir ediyor.

Bu iş birliği, Xiaomi’nin fotoğrafçılık stratejilerinin güçlenmesine büyük katkıda bulunacak. Optik tasarımdan, estetik yönelimlerin ayarlanmasına kadar uzanan bu iş birliği sırasında her iki şirketin yenilikçi teknolojileri, ürün felsefeleri ve görsel tercihleri benzeri görülmemiş bir şekilde örtüştü ve kaynaştı” diyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Konu hakkında konuşan Leica Camera AG CEO’su Matthias Harsch ise, “Xiaomi ile uzun vadeli stratejik iş birliğimizi duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Premium markaları ile dünya genelinde haklı bir üne sahip olan Leica ve Xiaomi, müşterilerini fotoğrafçılık açısından yeni bir döneme taşıma hedefine ulaşmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı.

Ortaklaşa geliştirdiğimiz amiral gemisi yeni akıllı telefonun her iki şirketin nasıl bir ilerleme kaydettiğini gözler önüne sereceğine inanıyoruz. Kullanıcılara olağanüstü görüntü kalitesi, klasik Leica estetiği ve sınırsız yaratıcılık sunacağız aynı zamanda mobil fotoğrafçılık alanında da çığır açacağız” demişti.

Xiaomi 12S Ultra yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More