Lamborghini’nin son projesi tamamen beklenmedik! NFT!

Otomobil

İtalyan otomobil üreticisi Lamborghini artık teknoloji dünyasına adımını atıyor. Firma son zamanlarda popülerleşen NFT evrenine bir proje ile girmiş oluyor.

Lamborghini, Space Key ile takas edilemez token (NFT) işine resmen girdi. İtalyan süper otomobil şirketi, geçtiğimiz ay sosyal medyada bir ” To The Moon ” kampanyasıyla insanlarla dalga geçmeye başlamıştı, şimdiyse bu şaka tamamen açıklandı. Ayrıca bu NFT yakında açık artırmaya çıkarılacak.

“Açıklanmayan bir sanatçı” ile geliştirilen Lamborghini Space Key NFT, yalnızca beş örnekle sınırlı ve şirketin ortak bir araştırma projesi için 2019 yılında Uluslararası Uzay İstasyonuna gönderdiği gelişmiş karbon fiber kompozitten oluşuyor.

Bu Karbon fiber parçası artık dünyaya geri döndü. Bir rafa koyup toz toplamasına izin vermek yerine, bu parça Space Key‘e dönüştürüldü. Her birinin arkasında, aynı gizemli sanatçının “özel ve tamamen dijital bir sanat eseri” ile bağlantılı benzersiz bir QR kodu var.

Bu NFT’yi diğerlerinden ayıran şey, alıcıların aslında fiziksel bir nesne alacak olmalarıdır. Bu parça uzaya gidip gelen bir nesne. Tipik olarak, NFT’ler, genellikle sanat eseri, fotoğraflar, videolar ve ses gibi dijital dosyalarla ilişkilendirilen, bir blok zincirinde depolanan, değiştirilemeyen bir veri birimidir.

Read More

Yorum yapın