Küresel NFT ticaret hacmi 50 milyar doları aştı! 2022’deki büyüme dudak uçuklattı!


İnsanlar, bir dizi ünlünün ve markanın NFT’ye olan ilgilerini duyurması sayesinde, takas edilemeyen tokenlerin (NFT’ler) ve metaverse’nin varlığından daha fazla haberdar oldukça, ticaret hacimleri istikrarlı bir artış görüyor.

Küresel NFT ticaret hacmi 50 milyar doları aştı! 2022’deki büyüme dudak uçuklattı!

Kripto para piyasası analiz platformu IntoTheBlock’tan 18 Nisan’da alınan verilere göre, NFT’lerde işlem gören toplam hacim son zamanlarda 18 milyon ETH değerin üzerini veya diğer bir değişle toplam değer olarak 54 milyar doları aştı.

Yılbaşından bugüne NFT işlem hacmi. Kaynak: IntoTheBlock uygulaması

Spesifik olarak, IntoTheBlock’un yıldan bugüne grafiği, NFT’lerin küresel ticaret hacminin 1 Ocak 2022’de 16.94 milyar dolardan 17 Nisan’da 54.58 milyar dolara yükseldiğini ve bu da yılın başından bu yana %222.2’lik bir artış olduğunu gösteriyor.

Başka bir yerde, platform daha önce 13 Nisan’da başka bir tablo paylaşmıştı ve bu, NFT benimseme eğrisinin aslında “yeni başladığını” ve ETH adreslerinin yalnızca %4,5’inin NFT’lere sahip olduğunu gösteriyordu.

Bir önceki yıl boyunca NFT tutan adresler. Kaynak: IntoTheBlock uygulaması

Bu yüzden de zaman içinde yavaş ama istikrarlı bir artış kaydediyor ve bu artış 17 Nisan’da IntoTheBlock verilerine göre %4,64 olarak gerçekleşti.

NFT’ye inananlar oldukça fazla!

Bu arada, kripto topluluğu, Gate.io’nun baş pazarlama sorumlusu (CMO) Marie Tatibouet de dahil olmak üzere, NFT’lerin  gelecekteki patlamasına inananıyorlar.

Paris Blockchain Zirvesi sırasında, Shark Tank’tan Kevin O’Leary ile, takas edilemeyen belirteçlerin piyasa değeri açısından Bitcoin’i (BTC) gölgede bırakabileceği görüşünde anlaştığını söyledi.

Read More

Yorum yapın