Kriptonun en zengini: mevcut düzeltme, normal piyasa davranışı


Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto piyasası düzeltmesiyle ilgili tüm endişeleri reddetti ve bunun normal bir olay olduğunu belirtti.

Kriptonun en zengini: mevcut düzeltme normal piyasa davranışı

16 Haziran’da Bloomberg Markets: European Open ile ilgili bir röportaj sırasında konuşan Zhao, piyasa davranışının bir parçası olarak hem kripto hem de hisse senetleri için dalgalanmaların yaygın olduğunu ileri sürerken, gelecekte daha fazla ayı piyasası olasılığı olduğunu tahmin etti. Düşüncelerini şu cümlelerle ifade etti:

“Piyasaların inip çıkması normal. Bunu borsalarda da görüyoruz. Netflix de %70 düştü. Normal piyasa davranışının bir parçası. Bu, Binance’in içinden geçtiği ilk ayı döngüsü değil. Bu benim üçüncü kişisel deneyimim olacak”

Zhao’nun mevcut piyasa koşullarının normal olduğu hissini takiben, kripto borsasının fon ayırarak duruma zaten hazır olduğunu açıkladı. Bu, kripto ile ilgili birkaç işletmenin sert bir şekilde etkilendiği ve operasyonlarını yeniden düzenlemeye zorlandığı, bazı firmaların işe alımları dondurduğu ve hatta işten çıkardığı bir zamanda geldi.

Kullanıcı talepleri yüksek kalıyor

Yöneticiye göre, piyasa düzeltmesine rağmen, kullanıcı talepleri yüksek kaldı ve bu nedenle hazırlıklı olunması gerekiyor. Binance’in, özellikle de diğer şirketlerin işten çıkarılmasıyla, yetenek havuzunu genişleten bir durumdan faydalanmaya hazır olduğunu kaydetti.

Özellikle, 2022’nin başlangıcından bu yana, kripto sektörü esas olarak kırmızı bölgede işlem gördü ve piyasa kapitalizasyonunda %55’ten fazlasını sildi. Erime, yükselen enflasyon ve Terra ( LUNA ) kazası  gibi yüksek profilli olaylar da dahil olmak üzere çeşitli faktörler tarafından tetiklendi.

Read More

Yorum yapın