Kripto piyasasının düşmesi ile kriptoyu tanıtan ünlüler sessizliğe büründü!


Geçen yıl boyunca, hem birinci sınıf aktörler hem de spor yıldızları tarafından kripto para birimlerine gösterilen ilgi yeni zirvelere ulaşmıştı. Ünlüler, kriptoyu kendine özgü kültürü ve felsefesi ile, geleneksel finanstan daha kapsayıcı olarak, hem de çok para kazanma fırsatı sunan bir alan olarak tasvir etmişti. Kripto piyasası düşünce, kripto reklamı yapan ünlüler de eleştirilerin hedefi oldu.

Kripto piyasasının düşmesi ile kriptoyu tanıtan ünlüler sessizliğe büründü!

Super Bowl’un bu yılki baskısına “Kripto Bowl” adı verildi, çünkü bazıları 30 saniye için 7 milyon dolara mal olan çok sayıda reklam, kripto para sektörünü sergiledi ve bu reklamların birçoğunda önde gelen isimler yer aldı.

Elbette reklamlar yatırımcıların ilgisini ciddi anlamda çekmeyi başardı. Öyle ki; reklamların pazar üzerinde muazzam bir etkisi olduğu söylenebilir. Gerçekten de, Super Bowl reklamlarının ardından kripto uygulaması indirmeleri %280 arttı. Özellikle, Coinbase indirmeleri, reklamın gösterilmesinden sonra haftadan haftaya %3009 arttı ve ertesi gün %286 arttı.

Kriptoyu özendiren ya da reklamını yapan ünlüler eleştiriliyor!

Bununla birlikte, bu tanınmış destekçiler, pazarın son satışlarından sonra, tehlikelerini uygun şekilde vurgulamadan takipçilerini kripto para birimlerine yatırım yapmaya teşvik ettikleri için artan eleştirilerle karşı karşıya geldi.

”Chicago Üniversitesi’nden pazarlama araştırmacısı Giovanni Compiani, The New York Times’a verdiği demeçte, daha genç ve düşük gelirli yatırımcıların kriptonun geleceği konusunda aşırı hevesli olma eğiliminde olduklarını ortaya koydu.

Şimdiye kadar kripto topluluğunun ünlü destekçilerinden, kripto piyasasına karşı ne düşündüklerine dair herhangi bir paylaşım yok.

Read More

Yorum yapın