Kripto piyasasında büyük çöküş! Peki sebebi ne?


Mart ayının sonlarında 2 trilyon dolar seviyesini geri aldıktan sonra, kripto para piyasası kapitalizasyonu, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere neredeyse tüm ana varlıklarının düşüş çizgisinden etkilenen bu eşiğin altına geri döndü.

Kripto piyasasında büyük çöküş! Peki sebebi ne?

Spesifik olarak, piyasaya sıklıkla öncülük eden amiral gemisi dijital varlık, önceki yedi günün çoğunda kırmızı renkte işlem görüyor ve fiyatını 11 Nisan Pazartesi gününden bu yana 45.860 dolardan 41.538 dolara düşürdü. Bu oran hafta boyunca %9,42 değere tekabül ediyor.

Bitcoin yedi günlük fiyat değişikliği. Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, dijital varlığın mevcut fiyatı da önceki 24 saate göre %2,23’lük bir düşüş gösteriyor.

Bitcoin’in fiyat hareketinde, önde gelen kripto tüccarı Rekt Capital, 11 Nisan’da BTC’nin iki önemli boğa piyasası üstel hareketli ortalamasını (EMA) başarıyla yeniden test etmekte başarısız olduğunu belirtti.

8 Nisan’da Rekt, ilk olarak BTC’nin iki önemli Boğa Piyasası EMA’sını destek olarak yeniden test etme sürecinde olduğunu vurguladı.

Önde gelen kripto ticareti analisti Michaël van de Poppe, aynı zamanda, yaklaşık 46.881 dolarlık kilit direnç seviyesini başarılı bir şekilde test ederse, Bitcoin’in 56.000 dolarlık fiyata doğru ilerleyeceğini söyledi.

Bitcoin fiyatının piyasa değeri üzerindeki etkisi

CoinMarketCap verilerine göre, düşen fiyatın ittiği Bitcoin’in piyasa değeri de yedi gün önceki 87 milyar dolardan şu anki 79 milyar dolara düşerek dramatik kayıplara uğradı.

Diğer büyük dijital varlıkların çoğu yakın zamanda değerlerini kaybettiğinden, tüm kripto piyasasının kapitalizasyonu 2 trilyon doların altına düştü ve basın zamanında 1,9 trilyon dolardı. 

Yedi günlük toplam kripto para piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Mevcut kripto piyasası kapitalizasyonu, yedi gün önceki 2.14 trilyon dolar değerindeki değerlerinden %11,22’lik bir düşüş olduğunu gösteriyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Read More

Yorum yapın