Kripto piyasasına 24 saat içinde 70 milyar dolar giriş oldu!


Haftalarca süren çalkantılı fiyat hareketinden sonra, kripto para piyasası yeşile döndü ve Bitcoin ( BTC ), kritik 30.000 $ seviyesinin üzerinde istikrar belirtileri göstererek toparlanma sürecine öncülük etti. Kripto piyasasına ise 24 saat içinde 70 milyar dolar değerinde giriş gerçekleşti!

Kripto piyasasına 24 saat içinde 70 milyar dolar giriş oldu!

Bitcoin’in kısa vadeli pozitif fiyat hareketi, son 24 saat içinde 70 milyar dolarlık bir sermaye girişi çeken genel kripto para piyasasını etkiliyor, bu da yatırımcıların güveninin artabileceğinin potansiyel bir göstergesi. 

6 Haziran itibariyle, toplam kripto para piyasası değeri, CoinMarketCap verilerine göre değerin 1,22 trilyon dolar olduğu son 24 saate göre yüzde 5,7 artarak 1,29 trilyon dolar oldu.

Küresel kripto piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap.com

Genel olarak, piyasa değeri geçen yıl Kasım ayında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık 1,6 trilyon dolar kaybetti. Dönem boyunca, piyasa değeri %55’in üzerinde düştü.

Ek olarak, toplam kripto para ticaret hacmi de son 24 saatte %44’ün üzerinde arttı. 5 Haziran itibariyle, değer 42.7 milyar dolar iken, 6 Haziran’da 61.8 milyar dolara değişti.

Bitcoin 31.000 doları aştı

Fiyatını 30.000 dolar civarında tutma girişimlerinden sonra, Bitcoin direnci kırmayı başardı ve son 24 saatte neredeyse %6’lık kazançla 31.300 dolardan işlem gördü. Amiral gemisi kripto para birimi, son yedi gün içinde %2’nin üzerinde değer kazandı.

Bitcoin 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap.com

Bitcoin’in yukarı yönlü bir yörüngeye girmesi için bazı kripto analistleri, varlığın büyümek için 30.300 dolar seviyesini çevirmesi gerektiğini düşünmüştü. Finans analizleri ile bilinen Finbold tarafından bildirildiği üzere, önde gelen kripto ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, Bitcoin seviyeyi değiştirirse 31.800 dolara doğru ilerlemek için iyi bir konumda olacağını belirtti. Poppe’a göre:

“Bitcoin 30 bin dolar seviyesini korudu, o kadar uzun süre 29.3 bin dolarlık bölgeden sağlam kalacaktı. Şimdi 30,3 bin doları çevirmek, mümkün olan 31,8 bin doların devamı olacaktır.”

Kripto para birimlerindeki son düşüşe rağmen, kurumlar ve uzmanlar yükseliş görünümünü sürdürdü. Örneğin, Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, mevcut ayı piyasası soğuduğunda kripto para birimlerinin muhtemelen diğer tüm varlık sınıflarından daha iyi performans göstereceğine inanıyor.

Stratejist daha önce Bitcoin’in 2025 yılına kadar muhtemelen 100.000 dolardan  işlem göreceğini iddia etmişti.

Read More

Yorum yapın