Kripto piyasası 2 ayın en düşük seviyesinde! Ne zamana kadar devam edecek?


Çoğu büyük varlığın yukarı yönde hareket etmeye başladığı çok kısa bir toparlanma döneminden sonra, kripto para piyasası bir kez daha düştü ve iki ayın en düşük sonuçlarını kaydetti. Peki bu düşüş devam edecek mi?

Kripto piyasası 2 ayın en düşük seviyesinde! Ne zamana kadar devam edecek?

İçeriği hazırladığımız sıralarda toplam kripto piyasası kapitalizasyonu 1,66 trilyon dolar olarak gerçekleşmekteydi ve bu, daha önce Mart sonunda geri aldığı ve Nisan başında koruduğu 2 trilyon dolardan %16,5’lik ciddi bir düşüş anlamına geliyor.

Toplam 3 aylık kripto para piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

CoinMarketCap’teki çizelgeleri analiz ederek, tüm kripto piyasasının mevcut değerlemesinin, 1,59 trilyon dolar olduğu, 24 Şubat’tan bu yana en düşük seviyede olduğu açıkça görülüyor.

Düşen fiyatlar ve piyasa duyarlılığı

Düşen piyasa değeri, son 24 saatte %8,22 düşen Bitcoin (BTC), %6,96 düşen Ethereum (ETH) ve XRP gibi ana katılımcılarının genel düşüş davranışıyla birlikte geldi ve gün için %5.25 geriledi.

Gerçekten de, CoinMarketCap’teki topluluk seçmenleri, Mayıs ayı sonunda Bitcoin’in 46.245 dolardan, Ethereum’un 3.612 dolardan ve XRP’nin 0.793 dolardan işlem göreceğini yüksek tarihsel doğrulukla tahmin etmişlerdi.

Bununla birlikte, Santiment’in Mayıs ayında belirttiği gibi, kripto pazarındaki FUD (‘korku, belirsizlik, şüphe’) duygularının ezici olduğunu ve artan sosyal ‘sat’, ‘satış’ ve ‘satıldı’ çağrılarının etkilerinin işlem hacimleri üzerinden görüldüğü söylendi.

6 Mayıs’ta van de Poppe, son ve ani düşüşüyle ​​Bitcoin’in “Şubat ayında da yaptığı gibi” dipleri süpürdüğünü ve kritik olan 37.500 doları kırarasa, 34.000 doları test edebileceğini açıkladı.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır. 

Read More

Yorum yapın