Kripto parada vurgun! Bitrota sahiplerinden biri yakalandı


Merkezi Kayseri’de bulunan kripto para borsası Bitrota’nın sahiplerden birinimn göz altına alındığı duyuruldu. K.A Antalya’da gözaltına alınmış. Göz altına alınan K.A, İstanbul siber şubeye getirilecek.

Geçtiğimiz dönemlerde kripto para piyasasında vurgun haberlerinin ardı arkası kesilmedi. Yine aynı dönemde Kayseri Adliyesi’ne gelen 2 kişi, kripto para borsası üzerinden mağdur olduğunu iddia etti. Savcılığa şikayette bulunmalarının ardından soruşturma başlatıldı.

Kripto parada vurgun! Bitrota sahiplerinden biri yakalandı

Soruşturma kapsamında ‘Bitrota‘ isimli para borsasının yöneticileri K.A. ve H.Ö.’nün yakalanması için çalışma başlatıldı. Söz konusu şahıslar hakkında daha önceden Hatay ve İstanbul’da işlem yapıldığı da ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddialar arasında yönetici K.A’nın 1 milyar TL ile kaçtığını iddiaları vardı. Kurmuş oldukları para borsası kısa sürede 30 bin yatırımcıya ulaşmıştı. Bu nedenle vurgun iddiaları ciddi yankı uyandırdı diyebiliriz. Bazıları ise zaten en başta yatırım yapanların dolandırılmaya müsait insanlar olduklarını iddia ediyordu. Tasarımı ile güven vermediklerini öne süren insanlar da mevcut. Olayın neticesinde neler yaşanacak bekleyip göreceğiz.

Bu tasarıma bakıp şüphe duymayan, bir kaç linke tıklayıp açılmadığını görüp yine de bu adamlara para yatıran kişi ben dolandırıldım demesin. Sen bağış yapmışsın abi. Açık net bağış. #bitrota https://t.co/2R6fn6FUZY pic.twitter.com/A34ZKWIPXH

— Burak (@buraksu42) December 1, 2021

Read More

Yorum yapın