Kripto para yatırımcıları çok tedirgin! Herşey bitti mi?


Kripto para borsası, tarihinin en kötü dönemlerinden birini yaşıyor. Daha önce de pek çok defa düşüş dönemleri geçiren ancak ardından toparlanmasını bilen bu borsa, şimdilerde yine düşüş anlamında benzer bir süreçten geçiyor.

Bir dönem en önemli kripto para birimi olan Bitcoin’in 70.000 dolar seviyelerine yaklaşmasıyla adeta bayram yerine dönen kripto para borsası, hacim olarak da 2 trilyon doların üzerini görerek artık herkese sağlam bir yatırım aracı olduğunu düşündürmüştü. Ne var ki önce Rusya ile Ukrayna arasında başlayan savaş ardından da başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere dünya genelinde esen enflasyon rüzgarları bu borsanın yönünü aşağıya çevirmesine neden oldu.

Kripto para yatırımcıları çok tedirgin! Herşey bitti mi?

Tabi Bitcoin’in neredeyse 70.000 dolar seviyelerinden 17.000 dolar seviyelerine kadar gelmesinin en önemli nedenlerinden biri de, kripto para dünyasının bitmek bilmeyen skandalları oldu. Başta LUNA ve UST olmak üzere birçok farklı sıkıntıyla uğraşmak zorunda kalan kripto para yatırımcıları nihayetinde pes etti ve satışların ardı arkası kesilmedi.

İşte uzun bir sürenin ardından geçtiğimiz hafta toparlanma sinyalleri vererek kendini 21.000 doların üzerine atan Bitcoin, geçtiğimiz gün bir kez daha 19.000 dolar seviyesinin altını gördü. Son dönemde sıkça 19.000 doların altını test eden Bitcoin’in bu seviyenin altında kalıcı olması halinde, yeni bir düşüş trendinin daha başlamasından korkuluyor.

Read More

Yorum yapın