Kripto para camiasında milyarlık vurgun!


Kripto para yatırımcılığı artık oldukça yaygın diyebiliriz. Her gün insanlar farklı borsalardan kripto para alım ve satımı yapıyor. Ancak bazen bu kripto para birimleri hüsranla sonuçlanabiliyor.

Bugün bir kripto para vurgunu daha gerçekleşti. Bu sefer vurgun Kayseri’de oldu. Bitrota isimli kripto para birimi üzerinden 30 bin kişiden para toplandı. Ancak ardından sistemler kısa süre içinde çöktü. Sahibi de izini kaybettirdi. 

Kripto para camiasında bir milyarlık vurgun daha!

bitrota

Daha önce de kripto para camiasında benzer vurgun haberleri meydana gelmişti. Thodex, Vebitcoin, Sistemcoin ve Hecoin’den sonra benzer bir vurgun daha gerçekleşti. Savcılıklara yapılan şikâyetler ve ulaşılan bilgilere göre, yatırımcılardan Bursa’da yaşayan Hamza Türk (33), “Oto elektrik işi yapıyorum. 200 bin lira para yatırdım. Evlendiğimizde oturacağımız evi sattım. Paranın bir kısmını buraya yatırdım. Bunalıma girdim” derken, oto tamircide çalışan Fahri Onur (18) ise “Yan yana dükkânlarda çalıştığım Hamza Türk’ün teşviki ile buraya girdim. Bankadan 50 bin lira kredi çektim. Parayı buraya yatırdım. 2-3 ay içinde çıkarım diye düşündüm. Ancak sistem battı. Çalıştığım işte aylık 4 bin lira alıyorum; 3 bin lirası banka kredisine gidiyor” ifadelerine yer verdi.

Yatırımcılar şu anda verdikleri paranın buhar oluşunu izliyor. Söylentilere göre kripto para birimine yatırım yapanlar arasında bir de savcı bulunuyor.

Read More

Yorum yapın