Kripto madencilerinin elindeki BTC miktarı 10 yılın en düşük seviyesinde!


Kripto para dünyası geliştikçe, bu süreçte yer alan madencilerin rolü giderek azalıyor gibi görünüyor. Bunun tezi destekleyen bir argüman da, kripto madencileri tarafından elde edilen Bitcoin (BTC) miktarının son zamanlarda 10 yılın en düşük seviyesine ulaştığı gerçeğidir.

Kripto madencileri tarafından elde edilen Bitcoin, 10 yılın en düşük seviyesine ulaştı!

Gerçekten de, madencilerin Bitcoin varlıkları, kripto piyasası araştırma platformu IntoTheBlock tarafından 11 Mart’ta tweetlendiği gibi, tüm madenci topluluğunun sahip olduğu toplam 1,95 milyon BTC ile 2010’dan bu yana en düşük seviyesinde.

Kripto gelişiyor ancak madencilerin bunda daha küçük bir rolü var. Zira madencilerin elindeki BTC miktarı 10 yılın en düşük seviyesine ulaşmış durumda. Bitcoin hash oranı rekor seviyelere yakın. Madencilerin marjları üzerindeki bu baskı, madencilerin kripto paranın bir kısmını satmasına neden oluyor. Yani işletme giderlerini karşılamak için varlıklarını satmak zorunda kalıyorlar.

Sonuç olarak, madencilik operasyonları için şimdiye kadarki en çalkantılı dönemden geçerken madencilerin kripto dünyasındaki rolü giderek azalıyor gibi görünüyor.

Malezya’daki kripto madencileri ise coşkudan yoksun değil

Madencilerin BTC varlıklarının azalmasına rağmen, Malezya’daki Bitcoin madencilerinin ruhu sallanmıyor gibi görünüyor. Aslında, ülke şu anda Bitcoin madenciliği için büyüyen bir elektrik hırsızlığı sorunuyla karşı karşıya. 

Daha önce de bildirdiğimiz üzere, ülkenin kamu hizmeti şirketi, 2018’de 610’dan 2021’de 7.209 yasadışı elektrik bağlantısı vakası kaydettiği için bu sorunu çözmek için yeni yollar bulmak zorunda kaldı. 

2018 ile 2021 yılları arasında 550 milyon dolar değerinde elektrik çalındı ​​ve 18 kişi tutuklandı.

Read More

Yorum yapın